1

Czwartkowy ranek 24 maja w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego był niezwykle pracowity i pełen napięcia i oczekiwania na wyjątkowe wydarzenie.

Właściwie już od dłuższego czasu trwały przygotowania: dekoracji, programu, piosenek, tańców, „fantów” i prac dzieci na licytację, rzeczy do przewidzianych w programie zabaw, stołów i namiotów oraz potraw i napojów dla uczestników, a także wszystkich gadżetów stanowiących o dobrej zabawie uczestników (stanowisk z balonami, farbami do twarzy, fryzurami itd.). Kiedy więc nadeszła godzina 10:00 i przedszkolny ogród wypełnił się dziećmi, rodzicami, babciami, dziadkami, ciociami, wujkami i zaproszonymi gośćmi, atmosfera aż iskrzyła od radosnego napięcia.

2

Wtedy na scenę wkroczyła dyrektor przedszkola, pani Bożena Urbaniak wraz z Koziołkiem Matołkem, przywołanym odśpiewaną przez dzieci piosenką „Nasz Koziołek, nasz Matołek jest dzisiaj w przedszkolu” i oboje tradycyjnie dokonali oficjalnego rozpoczęcia Pikniku Rodzinnego 2018 przez wypuszczenie w niebo pęku balonów. Nim rozpoczęła się zabawa pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by mógł się on odbyć jak zawsze we właściwej oprawie i z odpowiednią dawką atrakcji. Wśród darczyńców znaleźli się: zarząd Osiedla Śródmieście reprezentowany przez panów Marka Krzykawskiego i Józefa Kozioła, pani Iwona Stanek, pan Jausz Dudkiewicz, pan Janusz Woszczek oraz wszyscy rodzice – partnerzy i przyjaciele przedszkola, którzy podarowali „fanty” na licytację.

8

Pierwszy występ odbył się z udziałem tegorocznej zdobywczyni pierwszego miejsca w Konkursie Piosenki Dziecięcej, Zuzi Kyzioł, drugi występ to były prezentacje tańców ćwiczonych z prowadzącą rytmikę panią Marią Beszterdo, natomiast trzeci występ to była zupełna nowość i niespodzianka: grupa teatralna „Rodzice Show” pojawiła się na scenie z dowcipną interpretacją wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Występ ten rodzice przygotowali pod kierunkiem pani Eweliny Kluczyńskiej – Dudek, która poprowadziła następnie licytację prac dzieci i przedmiotów ofiarowanych przez niezawodych, wspaniałych i hojnych rodziców. W licytacji tej panią Ewelinę wspierał ze wszystkich sił Koziołek Matołek (pani Anna Kaziród), by następnie czynnie asystować przy prowadzonych przez panią Ewelinę zabawach z udziałem dzieci i rodziców.

15

Dmuchane zamki, pomalowane buzie (dzieła uczennic ZS nr 4 pod opieką pani Aleksandry Kuli), kiełbaski z grilla, bigos, lody, sorbety, lemoniady i zestawy owocowe (przygotowane przez załogę kuchni pod kierownictwem intendentki, pani Sylwii Nocoń), pyszne ciasta przygotowane przez cudowne mamy i babcie, balony „wyczarowane” przez panie Ewelinkę i Anię, wesoła muzyka, wyśmienita zabawa i na dokładkę piękna pogoda – tak można by streścić ten Piknik Rodzinny. Chęć wspomagania placówki i hojność rodziców z pewnością jest prostym przełożeniem i ważnym dowodem na wzajemne zaufanie, szacunek, wdzięczność i docenienie pasji wkładanej w codzienną pracę całego personelu przedszkola.

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

3

4

5

6

7

9

10

11

12

13

14

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze