1

W przyszłym roku przypada setna rocznica powstania policji. Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu już zainaugurowała jubileuszowe obchody. Na przestrzeni najbliższych dwunastu miesięcy w powiecie olkuskim odbędzie się wiele wydarzeń, które – w związku z jubileuszem-  skierowane będą do mieszkańców.

4

Policjanci rozpoczęli świętowanie na Festynie Rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu. Dzieci i dorośli mieli okazję przekonać się, na czym polega praca funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzali znajomość przepisów najmłodszych uczestników, a za prawidłowe odpowiedzi wręczali nagrody. Na specjalnie przygotowanym stoisku można było otrzymać odblaski, książki, balony i inne gadżety. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć inspektora Wawelka – policyjnej maskotki, z którą wielu uczestników imprezy pozowało do zdjęć. Sporą widownię zgromadził mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy policjantami a nauczycielami. Po zaciętej walce zwyciężyli funkcjonariusze (8: 4). Obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

3
To dopiero początek jubileuszowych wydarzeń. – Chcemy być jak najbliżej mieszkańców, dlatego też często uczestniczymy w różnego rodzaju festynach na terenie całego powiatu. W ciągu najbliższych miesięcy planujemy przybliżyć lokalnej społeczności naszą historię i codzienną służbę. Bez stałej współpracy z mieszkańcami nasza praca nie przynosiłaby efektów i tak jest od blisko stu lat. Jesteśmy związani z naszą społecznością, wielu funkcjonariuszy pochodzi z powiatu olkuskiego – opowiada inspektor Tomasz Zając, Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu.

2

Szczegółowy harmonogram wydarzeń nie jest jeszcze opracowywany, jednak wiadomo, że jednym z nich ma być wystawa poświęcona historii policji w powiecie olkuskim. – Jeśli ktoś ma pamiątki związane z naszą formacją, chętnie z nich skorzystamy – dodaje komendant Tomasz Zając.Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się w tej sprawie do oficera prasowego (tel. 32/6478233, email: rzecznik@olkusz.policja.gov.pl).

Impreza zwieńczająca całoroczne obchody odbędzie się w lipcu przyszłego roku na Pustyni Błędowskiej. Patronat nad policyjnym jubileuszem objął „Przegląd Olkuski”.

{joomplu:77589}{joomplu:77604}{joomplu:77597}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Druid
Druid
6 lat temu

[quote name=”brudny harry”]glock ? kosa ? melina ? 😆 a może fabia, pałka i mandatownik ? :lol:[/quote]
He he he dobre ale to już dawno mineło teraz nie jest już tak pięknie a ludzie jak mi się wydaje zdziczeli.

brudny harry
brudny harry
6 lat temu

glock ? kosa ? melina ? 😆 a może fabia, pałka i mandatownik ? 😆

Druid
Druid
6 lat temu

[quote name=”theon”][quote name=”Druid”]Codziennie ryzykują życiem i mają prawo do tego święta a jak komuś nie w smak i taki gieroj to niech idzie do policji. Nie ma im czego żałować.[/quote]
Serio ? Chyba że zawał miałeś na myśli albo że prąd ich kopnie z czajnika jak kawę rano robią – bo przecież gangsterzy w Olkuszu do nich nie strzelają :)[/quote]
Dzieciaku to zapieraj w kamasze a jak będziesz musiał z glockiem wchodzić na meline gdzie możesz dostać kose to może coś Ci się w główce rozjaśni.

theon
theon
6 lat temu

[quote name=”Druid”]Codziennie ryzykują życiem i mają prawo do tego święta a jak komuś nie w smak i taki gieroj to niech idzie do policji. Nie ma im czego żałować.[/quote]
Serio ? Chyba że zawał miałeś na myśli albo że prąd ich kopnie z czajnika jak kawę rano robią – bo przecież gangsterzy w Olkuszu do nich nie strzelają 🙂

Druid
Druid
6 lat temu

Codziennie ryzykują życiem i mają prawo do tego święta a jak komuś nie w smak i taki gieroj to niech idzie do policji. Nie ma im czego żałować.

theon
theon
6 lat temu

[quote name=”___”]Czemu ma służyć ten szoł za pieniądze podatników i kierowców zatrzymanych za przekroczenie prędkości???[/quote]
– każdy się stara robić to , w czym jest dobry 🙂

___
___
6 lat temu

Czemu ma służyć ten szoł za pieniądze podatników i kierowców zatrzymanych za przekroczenie prędkości???

Ernest
Ernest
6 lat temu

Ponieważ imprezy kosztują, proszę Was mili mieszkańcy o zwrócenie baczniejszej uwagi podczas jazdy po drogach naszego miasta i powiatu, które więcej niż pewne będą nasilone ilością kontroli drogowych, bo nie ukrywajmy, jest to dla władzy najszybszy pieniądz do zdobycia.