W niedzielne popołudnie boisko przy stadionie w Bukownie wypełniło się mundurowymi. Strażacy, wojskowi, grupy rekonstrukcji historycznej, strażacy czy policjanci spotkali się z mieszkańcami podczas Pikniku z Piłsudskim, który został zorganizowany z okazji 100. rocznicy utworzenia Legionów Polskich. Młodsi i trochę starsi mieszkańcy mieli szansę porozmawiania z żołnierzami, obejrzenia broni, samochodów oraz motocykli, pokazu antyterrorystów, a także spróbowania żołnierskiej grochówki ugotowanej w kuchni polowej i posłuchania pieśni legionowych.

 

Chociaż pogoda nie była tego dnia zbyt łaskawa, nie przeszkadzało to prawdziwym pasjonatom militariów w przyłączeniu się do obchodów Roku Legionów Polskich w Zagłębiu Dąbrowskim i Śląsku Cieszyńskim, do którego organizacji przyłączyło się również miasto Bukowno. Swoje stanowiska, oprócz służb mundurowych z powiatu olkuskiego, w tym przede wszystkim Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja, przygotowały: Wojsko Polskie, Straż Więzienna, Żandarmeria Wojskowa, Grupa Rekonstrukcji Historycznej 71. Bielawskiego Pułku Piechoty, Liga Obrony Kraju, 6. Brygada Powietrznodesantowa z Krakowa i inne. Wokaliści z bukowieńskiego MOK-u, chór „Animato”, chór „Żaby”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dzwono – Sierbowice i Orkiestra Dęta ZGH „Bolesław” zadbały o oprawę muzyczną tej imprezy.

Gwoździem programu był oczywiście marszałek Józef Piłsudski, który konno przyjechał na Piknik pod swoim patronatem.

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Miasta Bukowno, Związek Strzelecki Rzeczypospolitej w Bukownie, Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie.

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
mamimieGrzegorz37 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz37
Grzegorz37

[quote name=”mamimie”]Grzegorz37 Było coś podobnego w Olkuszu koło LO nr. 1[/quote]
A występ młodych Żaczków z przedszkola też będzie „coś” podobnego do Dni Bukowna:)

mamimie
mamimie

Grzegorz37 Było coś podobnego w Olkuszu koło LO nr. 1

Grzegorz37
Grzegorz37

czemu takich imprez nie ma w naszym mieście?????
U nas nawet Dni Olkusza nie będzie ,niestety gospodarz jak zawsze się NIE spisał. Miejmy nadzieje że to już koniec kadencji burmistrza i za rok już będzie jak w innych miastach powiatu 🙂