Emocjonującym spotkaniem z drużyną Nigasów zakończyły pierwszą część rozgrywek XXI edycji KNBA Bobry z D2M Beavers. W najbliższą sobotę rozpoczynają się play-offy, w których Bobry zmierzą się z Ranplastem w walce o wielki finał.
Mecz z Nigasami rozpoczął się dwoma wygranymi przez D2M Beavers kwartami, co nie zapowiadało nadchodzących emocji. Doskonałą formę prezentowali na boisku Kamil Blachura oraz Maciej Jędrzejczyk, zdobyli po 8 punktów w drugiej kwarcie spotkania. Sytuacja uległa zmianie w kolejnej kwarcie – pomimo celnych rzutów za 3  Kamila Blachury Nigasy znacznie zmniejszyły dystans punktowy.

Ostatnie 10 minut pełne było  walki i determinacji ze strony obu zespołów. Na 3 sekundy przed końcem meczu Beavers przegrywali jednym punktem. Świetnie rozegrany rzut z outu i oddany przez Kamila Blachurę rzut nie przyniósł jednak zwycięstwa. Po zaciętej grze D2M Beavers przegrali 91:92.  Nie wpłynęło to na końcowy wynik pierwszej części sezonu: Bobry są w finałowej czwórce ligi, co oznacza, że już w najbliższą sobotę rozpoczną walkę o finał. Przeciwnikiem w dwumeczu będzie pozostający w doskonałej dyspozycji zespół Ranplastu.  – Pierwsza część sezonu nie była dla nas łatwa – powiedział po meczu Daniel Kasperski z D2M Beavers –  wiele zespołów grało naprawdę dobrze. Dzięki temu mecze były ciekawe. Teraz czas na decydującą rozgrywkę, jesteśmy gotowi na walkę o najwyższe lokaty. Sponsorzy zespołu także szykują się na drugą część rozgrywek:  Ostatni mecz D2M Beavers pokazał, że w koszykówce wszystko może rozegrać się w ostatnich ułamkach sekund, czekam na finały z niecierpliwością! – skomentował Marcin Kędzia z GOODWAY.COM.PL– Mam nadzieję, że Bobry zagrają w finale, postaramy się być na tym meczu – zapewnia Konrad Kuligowski, szef D2M.