W najbliższą niedzielę, 27 czerwca, rozpoczynają się wakacje z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Od godz. 11.00 na terenie kąpieliska na Czarnej Górze wszyscy chętni będą się bawić na festynie sportowo-rekreacyjnym. Do godz. 10.30 można zapisywać się do udziału w zawodach. Dziewczęta i chłopcy, a także chętni do sportowej rywalizacji dorośli  będą zmagać się w zawodach pływackich. W ramach festynu zaplanowano też turniej siatkówki plażowej z podziałem na kobiety i mężczyzn.

Dla najlepszych sportowców przewidziano dyplomy, medale i nagrody. W zależności od pogody dla dzieci przewidziano gry i zabawy w wodzie lub inne konkurencje. Na najlepszych czekają nagrody i słodycze. Festyn umili muzyka puszczana na żywo przez DJ-a. Tego dnia wstęp na basen będzie kosztował złotówkę.
Wakacyjne miesiące to szereg sportowych zajęć dla dzieci i młodzieży.
24-25 lipca to Światowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Trialu Rowerowym. Do naszego miasta zjadą najmłodsi rowerzyści z Europy i nie tylko. To pierwsza taka impreza w Polsce. Trial rowerowy jest uznawany za najbardziej widowiskową konkurencję kolarską. Jest rozgrywany na dwóch typach rowerów, różniących się wielkością kół. Zawodnicy, pokonując różne przeszkody, wykonują wiele ewolucji. Najważniejsze jest zachowanie równowagi i zapanowanie nad rowerem.
W wakacyjne miesiące odbędzie się kilka imprez sportowo-rekreacyjnych. Będzie im towarzyszyć muzyka „na żywo”, a najmłodsi będą mogli nacieszyć się  dmuchaną zjeżdżalnią. Terminy imprez uzależnione będą od pogody. Informacje na ten temat będą podawane 2-3 dni wcześniej. 29 sierpnia pożegnamy wakacje festynem. W jego programie przewidziano m.in. skate park i Jam Session Silver Town, wybory miss lata oraz turnieje sportowe.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze