sport plywanie

Młodzi olkuscy pływacy przyzwyczaili już nas do bardzo dobrych wyników uzyskiwanych niemal każdego tygodnia. Podopieczni Jerzego Borzęckiego i Przemysława Wójcikowskiego ze wszystkich zawodów przywożą po kilkanaście medali, plasując się w ścisłej czołówce klubów województwa małopolskiego.

O Omedze coraz głośniej jest również w krajowej centrali pływackiej, bowiem w grupie nastolatków olkuszanie uzyskują świetne czasy, zaliczając się do najlepszych zawodników w kraju.

W ostatnich dniach piątka pływaków Omegi Olkusz uczestniczyła w X Jubileuszowym Pucharze „Rycerz Kmity” w Zabierzowie. Na zawodach pojawiło się blisko 400 zawodników z 50 klubów z całej Polski. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. W mocno obsadzonej imprezie doskonale spisali się młodzi olkuszanie. Zarówno w klasyfikacjach drużynowych, jak również w tych indywidualnych sięgnęli po najważniejsze laury.

W punktacji medalowej 13-latków Omega nie miała sobie równych zdobywając 9 medali (5 złotych, 4 srebrne), a w kategorii 11-latków zajęła 2. miejsce – 3 medale (2 złote, 1 srebrny). Nie tylko miejsca na podium są wykładnikiem formy naszych zawodników. Oprócz głównych nagród, olkuszanie odebrali gratulacje za świetne czasy wyścigów. Mikołaj Synowiec na 800m stylem dowolnym uzyskał trzeci wynik w Polsce w swojej kategorii wiekowej, a na 100m stylem motylkowym jest piąty. W tej samej kategorii wiekowej Emilia Kowal na 50m stylem klasycznym zapracowała sobie na szósty wynik w Polce, a na 100 m stylem zmiennym siódmy rezultat.

11-latkowie też nie chcą być gorsi. Adam Szymanek na 100m st. mot. zajmuje obecnie 9. miejsce w kraju, a na 50m st. mot. 11. miejsce w rankingu. Jego koleżanka klubowa Katarzyna Jeleń jest na tę chwilę 15. na 50m st mot.

Najnowsze sukcesy Omegi dotyczą ostatniego weekendu, kiedy to olkuszanie wzięli udział w Ogólnopolskich Zawodach o Puchar Burmistrza Gminy Rawicz. Mikołaj Synowiec i Aleksander Kuś – zwyciężyli w klasyfikacji na najlepszych zawodników w kategoriach 13 i 11 lat.

Wśród dziewcząt Emilia Kowal (13 lat) i Katarzyna Jeleń (11 lat) zajęły 2. miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Warto dodać, że nagrodami dla najlepszych zawodników były tablety i inny sprzęt elektroniczny.

Łącznie młodzi pływacy z Rawicza przywieźli 30 medali: 17 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze