wasze interwencje nowe

Temat parkowania i samego wjazdu na wąskie uliczki os. Młodych ciągle jest aktualny. Mieszkańcy nieustannie podnoszą alarm, sprzeciwiając się pozostawianiu na osiedlowych parkingach prywatnych busów, czy też rozjeżdżaniu dróg przez duże samochody. Obecnie trwają ostatnie ustalenia w sprawie wprowadzenia zakazu wjazdu na teren blokowiska. Wątpliwość budzi jedynie planowane ograniczenie.

Gmina Olkusz rozważa możliwości oznakowania całego osiedla Młodych znakami B-18 „zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 2 ton” z tabliczką „nie dotyczy zaopatrzenia na czas załadunku i rozładunku”. Zarząd osiedla Młodych widzi potrzebę ograniczenia wjazdu na osiedle pojazdów ciężarowych o dużej rzeczywistej masie całkowitej, jednak wątpliwość zarządu – na czele z jego przewodniczącym Janem Durańskim – budzi wyłącznie fakt, że ograniczenie ma dotyczyć pojazdów o masie całkowitej ponad 2 tony, a nie jak w kodeksie drogowym powyżej 3,5 tony. Jak zaznaczają mieszkańcy, duże samochody osobowe mogą mieć całkowitą masę ponad 2 tony, co komplikowałoby ich wjazd na teren osiedla.

Wydaje się się jednak, że to, co rodzi największe wątpliwości nie znajdzie przełożenia w praktyce, bowiem jak informuje rzecznik olkuskiego magistratu Michał Latos, ustalenia w sprawie wprowadzenia zakazu wjazdu na teren osiedla Młodych pojazdów o masie całkowitej ponad 2 tony są już na ukończeniu. – Ograniczenie wraz z niezbędnym oznakowaniem powinno zostać wprowadzone w przeciągu miesiąca – mówi rzecznik UMiG-u.

Interwencję w sprawie wprowadzenia ograniczenia wjazdu na teren osiedla Młodych wysłaliśmy do urzędu dokładnie 17 marca. Od tego czasu sprawa pilotowana przez zarząd tamtejszego osiedla trafiła nawet do komendy olkuskiej policji. Po przeprowadzonych konsultacjach, wkrótce na terenie blokowiska pojawią się odpowiednie znaki drogowe. Niedostosowanie się do nowego oznakowania będzie skutkowało mandatami. Bądźcie czujni.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
cicho wszędzie głuch
cicho wszędzie głuch
9 lat temu

a w Olkuszu to były wybory czy nie było? tajemnicą jest podanie frekwencji i wyników z kazdego lokalu?

mieszkaniec
mieszkaniec
9 lat temu

Mój samochód ma masę całkowitą 2195 kg.
Zgodnie z przewidywanym zakazem gdzie mam parkować pod komendą???
Chcecie ograniczyć busy to podnieście masę całkowitą do 2,5 t

kary
kary
9 lat temu

To teraz kupujcie wszyscy cinqueicenta, żebyście się na pewno w tonażu zmieścili. Hehehe

al
al
9 lat temu

[quote name=”Slowik”]Toż narobi się paparazzi, którzy będą robić fotki wszelkim samochodom powyżej 2t. i słać na skrzyknę policji. Miasto zarobi z mandatów.[/quote]
Grzywna od mandatów policji wpływa poprzez urząd wojewódzki do budżetu państwa, nie miasta, miasto nic z tego nie ma, no chyba, że straż miejska będzie karać.

Slowik
Slowik
9 lat temu

Toż narobi się paparazzi, którzy będą robić fotki wszelkim samochodom powyżej 2t. i słać na skrzyknę policji. Miasto zarobi z mandatów.

aga
aga
9 lat temu

Też widziałam znaki do. 1.5 tony.

Bodzio
Bodzio
9 lat temu

No nareszcie! Skończy się zaleganie po osiedlowych uliczkach busów, dostawczaków czy innych ciężarówek. W większych miastach ograniczenia są nawet do 1.5 tony i jest to respektowane. Tylko w Olkuszu przy wprowadzaniu czegoś nowego zawsze jest rejwach , bo jak to, tyle lat było (to znaczy tyle lat był „burdel”) i było dobrze, to po co teraz zmieniać. Bardzo się cieszymy z decyzji . Więcej takich odważnych i sensownych postanowień. A ci co się tak oburzają to znana” grupa” . Panowie najwyższa pora zreformować się.

pavv
pavv
9 lat temu

[quote name=”antycebularz”]Co do parkowania na Osiedlu- to poprzedni zarząd chciał zakazu wjazdu dla samochodów powyżej dwóch ton- skąd w ogóle taka liczba??? Spotkał ktoś taki zakaz gdziekolwiek? [/quote]

To jest taka polska moda – wymyślanie nowych znaków które rozwiązują wszelkie problemy. Np. taki znak Strefa zamieszkania – gdzie dozwolone jest parkowanie tylko w miejscach wyzaczonych. Myślą, że jak go postawią to nagle pojawi się 20 miejsc parkingowych i ludzie nie będą parkowali na trawnikach.
Znak o 2 tonach mogą sobie w 4-ry litery wsadzić.

antycebularz
antycebularz
9 lat temu

[quote name=”OSIEDLOWY”]Radni z osiedla toż to jeszcze chłopcy w krótkich portkach po prostu jeszcze chłopcy z bardzo małym doświadczenie co im się lizło i zostali radnymi i traktują swoją powinność jakby zostali co najmniej SENATORAMI 😆 😆 😆 😆 😳 😳 :oops:[/quote]
Co Staruszku przegrałeś w wyborach z młodszymi to im teraz koło tyłka robisz? To co chłopaki zrobili przez 6 miesięcy to nie zrobił były UBek przez 4 lata. Co do parkowania na Osiedlu- to poprzedni zarząd chciał zakazu wjazdu dla samochodów powyżej dwóch ton- skąd w ogóle taka liczba??? Spotkał ktoś taki zakaz gdziekolwiek?
A ty osiedlowy wracaj do pieluchomajtek 😛

OSIEDLOWY
OSIEDLOWY
9 lat temu

Radni z osiedla toż to jeszcze chłopcy w krótkich portkach po prostu jeszcze chłopcy z bardzo małym doświadczenie co im się lizło i zostali radnymi i traktują swoją powinność jakby zostali co najmniej SENATORAMI 😆 😆 😆 😆 😳 😳 😳

osiedlowy
osiedlowy
9 lat temu

Zarząd Osiedla i radni z tego terenu.

wicek
wicek
9 lat temu

Ktoś chce zrobić na złość Staroście Olkuskiemu żeby nie wjeżdżał na osiedle swoim samochodem, bo jego autko waży ok. 2,5 tony 😆 😆 😆 😆 😆
a tak poza tym co za przygłup wymyślił 2 tony ktoś z mieszkańców pożyczy przyczepkę i już przekroczy te 2 tony powodzenia myślicielom jak uprzykrzyć innym !!!!!!!

1111

pavv
pavv
9 lat temu

Nie pozostanie nic innego jak nie przyjmowanie ewentualnych mandatów.