aaa klos bieguliczny

Za nami jubileuszowy XX Międzynarodowy Bieg Uliczny „Szlakiem Walk Legionistów”, który każdego roku przyciąga do Bydlina  najlepszych biegaczy nie tylko z okolicy, ale nawet spoza granic naszego kraju. W imprezie udział wzięło ponad 400 osób, a na linii startu biegu głównego stanęło dokładnie 149 zawodników.

Zgodnie z regulaminem, a także w porozumieniu z biegaczami, rywalizowano na dwóch trasach. Kobiety miały do przebiegnięcia 8 km, natomiast nieco dłuższy dystans czekał na panów, którym przyszło pokonać 12 km. W świątecznym biegu mógł wziąć udział każdy chętny, choć akurat najważniejsze laury przypadły w udziale zawodowcom, a więc zawodnikom trenujących i biegających na co dzień w profesjonalnych klubach. We wtorek najgłośniej mówiło się o reprezentantach CKS Budowlanych Częstochowa. Wśród pań pierwsza na mecie zameldowała się Sylwia Ślęzak, natomiast w grupie męskiej równych sobie nie miał Łukasz Grajcar.

Obok biegu głównego odbyły się także biegi dodatkowe już na dużo krótszych dystansach, z myślą głównie o najmłodszych pasjonatach lekkoatletyki. W klasyfikacji przedszkolaków na najwyższym stopniu podium stanęła Emilka Cholewa z Klucz oraz Daniel Sojka z Bydlina.

Jubileuszowej edycji Międzynarodowego Biegu „Szlakiem Walk Legionistów” towarzyszyła nowość, jaką był pierwszy w historii imprezy pięciokilometrowy marsz Nordic Walking. W spacerze z kijkami triumfował Włodzimierz Rajczyk (Leśne Ludki Żarki Letnisko), a także Krystyna Kalarus z Bydlina.  – Już teraz zapraszamy na przyszły rok, jednocześnie dziękując za dotychczasową obecność i życzliwość – mówi prezes olkuskiego Kłosa, Janusz Mentlewicz. Głównym organizatorem imprezy był właśnie LKS Kłos Olkusz, choć bez pomocy sponsorów z pewnością bydlińskie zmagania na trasie nie byłyby aż tak widowiskowe.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania firmom: Maro, Kurier Team 2000 Marlibo, Klich&Klich, Patrycja i Paweł, Opoka, Perfect E-Line, Ex-Pro, Velvet Care. To właśnie oni zapewnili uczestnikom wiele atrakcyjnych nagród, w tym medale i okolicznościowe koszulki.

W poszczególnych kategoriach XX MBU „Szlakiem Legionistów” zwyciężali:

M1 Emanuel Wojtacha (IKS Olkusz)
M2 Bartosz Karoń (IKS Olkusz)
M3 Zbigniew Kalinowski (Częstochowa)
M4 Arkadiusz Buczyński (Bolesław)
M5 Tadeusz Maj (AZS AWF Kraków)
M6 Zbigniew Pierzynka (Olimpijczyk Moskwa)
K1 Karolina Kwapisz (IKS Olkusz)
K2 Monika Kapera (AZS AWF Katowice)
K3 Janina Malska (Pocztowa Grupa Biegowa)

W klasyfikacji LZS:

Kobiety:
1. Kamila Barczyk (LKS Kłos)
2. Justyna Pałka (LKS Kłos)
3. Barbara Filo (LKS Kłos)

Mężczyźni:
1. Micha Górkiewicz(LKS Kłos)
2. Michał Gondek (LKS Kłos)
3. Paweł Widłak (LKS Kłos)

Najlepszy zawodnik Gminy Klucze:
K – Agata Ciempka
M – Marcin Bierlet

Nordic Walking:

Mężczyźni:
1. Włodzimierz Rajczyk (Leśna Ludki Żarki Letnisko)

Kobiety:
1. Krystyna Kalarus (Bydlin)

Dzieci:

Przedszkola:
1. Emilka Cholewa (Klucze)
1. Daniel Sojka (Bydlin)

Klasa I-II:
1. Helena Jarosz (Bydlin)
1. Bartosz Płonka (Chechło)

Klasa III-IV:
1. Natalia Widłak (LKS Kłos)
1. Noel Pilarski (AWF Katowice)

Klasa V-VI:
1. Agnieszka Niedźwiedź (Bytom)
1. Szymon Krawczyk (Klucze)

Gimnazja:
1. Wiktoria Kłębowska (Bytom)
1. Daniel Hojka (Bytom)

Fot. LKS Kłos Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze