sisms

Pisaliśmy niedawno o komunikatorze SISMS (Samorządowym Informatorze SMS), który wszystkim użytkownikom aplikacji pozwala otrzymywać bezpłatne informacje, ostrzeżenia i alarmy dotyczące danego obszaru. W ostatnich dniach do ogólnopolskiej sieci dołączył także powiat olkuski. Teraz każdy jego mieszkaniec będzie mógł się czuć bezpieczniej. System już działa.

Każdy komunikat będzie miał nadany jeden z trzech statusów. Bardzo łatwo jest je rozpoznać dzięki kolorowi tła SMS Cloud, czyli multimedialnej wiadomości na aplikację mobilną. W razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa m.in. ekologicznego czy pogodowego, posiadacze aplikacji o wszelkich zagrożeniach dowiedzą się błyskawicznie. Warunkiem pobrania i użytkowania aplikacji jest posiadanie smartfona.

Do podpisania umowy z wrocławską firmą SIMS doszło w poniedziałek 31 sierpnia. Kilka dni trwało przygotowanie aplikacji skierowanej bezpośrednio dla powiatu olkuskiego. Zakup licencji na korzystanie z systemu kosztował starostwo 5000 złotych. Abonament za każdy miesiąc to wydatek rzędu 300 zł, czy w skali roku 3600 zł. – Jestem pewien, że to dobry zakup. Bezpieczeństwo nie ma ceny – przekonuje starosta Paweł Piasny.

Administratorem systemu dla powiatu olkuskiego jest Zespół Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych oraz Wydział Polityki Społecznej i Promocji Starostwa Powiatowego w Olkuszu.

Więcej informacji na temat aplikacji oraz obsługę instrukcji znaleźć można pod adresem: http://www.sisms.pl/rejestracja/wybor/1170/Powiat_olkuski

 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
ewa Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa