autobusy1

Przyszli pasażerowie zapowiadanych od kilku tygodni nowych linii autobusowych, które będą dofinansowane z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, już wkrótce będą mieli szansę z nich skorzystać. Jako pierwsza ruszy regularna komunikacja na trasie Olkusz – Krzeszowice. Umowa na tę usługę została podpisana przez wicemarszałka Łukasza Smółkę i firmę przewozową Jarosławy Kordaszewskiej z Przegini, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.

Każdego dnia na linii komunikacyjnej przebiegającej przez miejscowości: Olkusz – Witeradów – Gorenice – Czerna – Krzeszowice do dyspozycji pasażerów będzie po 13 kursów w każdym kierunku. Linia będzie też pełnić funkcję dowozową do stacji kolejowej w Krzeszowicach, skąd pasażerowie będą mogli kontynuować podróż do Krakowa pociągiem.

Oferta dla pasażerów jest bardzo korzystna finansowo – cena biletu jednorazowego to 2 zł, a za bilet miesięczny zapłacimy 40 zł.

Jak informuje rząd Marszałkowski, regularne przewozy ruszą 16 w października, po dopełnieniu niezbędnych formalności. Podpisana właśnie umowa będzie obowiązywała do końca 2019 r.

– Przewozy na linii Olkusz – Krzeszowice, z możliwością kontynuowania podróży do Krakowa koleją, traktujemy jako pilotaż. W dalszej kolejności planujemy uruchamiać kolejne linie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Pomoże to rozwiązać problem dostępności autobusów w naszym regionie – informuje wicemarszałek Łukasz Smółka.

W przygotowaniu są kolejne umowy, m. in. na przewozy na trasie Olkusz-Trzyciąż-Kraków, gdzie również  został już wyłoniony przewoźnik. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.

Szczegółowy rozkład jazdy na linii Olkusz-Krzeszowice i Krzeszowice -Olkusz: https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1672962,linia-olkusz-krzeszowice.html

zdj. Biuro Prasowe Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
trackback
Top 19 Rozkład Jazdy Olkusz Krzeszowice Przez Gorenice 7374 Good Rating This Answer
4 miesięcy temu

[…] Read More […]

DK
DK
3 lat temu

O, Jacka O. nie było? Chyba mi go brakuje na tym zdjęciu. On tak lubi się fotografować. 🙂 🙂 🙂