Są pomysły, potrzeba wsparcia!

0
1
dk wolbrom

Społeczność wolbromskiego Domu Kultury nie próżnuje. Tym razem jest szansa, aby przy placówce kulturalnej stanął tor pumptrackowy oraz by pozyskać środki na renowację zabytkowego samolotu. W oba projekty zaangażowani są mieszkańcy, którzy za pośrednictwem specjalnej aplikacji i internetu wspierają nowe, ciekawe pomysły.

Przy Leśnej, gdzie zlokalizowany jest Dom Kultury stanęła już kojarzona głównie z miast uzdrowiskowych tężnia. Ma powstać także typowy dla większych miejscowości amfiteatr, gdzie będzie można zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. W środku DK również widać zmiany. Obecnie trwa kolejny etap remontu sali głównej, która po zakończeniu prac zyska całkiem nowe oblicze. To jednak nie koniec inwestycji, bo pomysłów na uatrakcyjnienie swojej oferty i najbliższego otoczenia w Domu Kultury mają jeszcze sporo. Najnowsze i zarazem czekające na wsparcie mieszkańców zadania to: akcja polegająca na „nakręcaniu kilometrów” przygotowana przez Fundację LOTTO oraz udział w plebiscycie marki Cif „Witaj, Piękna Polsko”.

Celem nabijania kilometrów jest stworzenie przy Domu Kultury profesjonalnego toru pumptrackowego, gdzie wszyscy chętni będą mogli szaleć na rowerach i rolkach. Akcja „Nakręcamy kilometry dla DK Wolbrom” potrwa do 30 września. Reguły zabawy są proste. Wystarczy na swój smartfon ściągnąć bezpłatną aplikację „odLOTTOwa jazda” Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, zarejestrować się oraz wybrać wolbromski Dom Kultury jako organizację, którą chce się wesprzeć. Należy jednak pamiętać o uruchomieniu aplikacji przy każdym wsiadaniu na swój rower. To bardzo proste i nie wymaga od użytkownika żadnych innych czynności. Przejechane na dwóch kółkach kilometry same wskakują do wspólnej puli. Aby zachęcić lokalną społeczność do wzięcia udziału w akcji, pracownicy placówki dla najaktywniejszych przygotowali upominki w postaci biletów na jesienne imprezy, podczas których nie zabraknie występów topowych kabaretów i zespołów muzycznych.

Drugi pomysł na odświeżenie placu przy DK zakłada renowację zabytkowego samolotu Mig 17, który udało się pozyskać w latach 70-tych ubiegłego wieku. – Chcemy odnowić jedną z najstarszych atrakcji miasta – stary, zniszczony i brudny, nieużywany samolot znajdujący się obok Domu Kultury, aby jak za dawnych lat sprawiał radość. Aby nie straszył swoim wyglądem i służył mieszkańcom na kolejne lata – zaznacza Piotr Gamrot, dyrektor wolbromskiego DK.

Także i w tym przypadku zadanie jest bardzo proste. Wystarczy każdego dnia kliknąć w Wolbrom, a najlepiej zrobić to 20 razy – tyle bowiem maksymalnie głosów dziennie można oddać z jednego adresu IP. Samolot stał się jednym z 14 półfinalistów programu marki Cif. W ramach akcji „Witaj, Piękna Polsko” renowacji doczeka się 8 obiektów z największym procentem kliknięć, więc jest o co walczyć. Głosować można na stronie: witajpieknapolsko.pl.

– Zachęcamy do wzięcia udziału w naszych akcjach, bo wszystko co robimy, robimy z myślą o Was, naszych Przyjaciołach i Mieszkańcach. Zapraszamy do nas każdego dnia, nie tylko od święta. Wspólnie możemy zrobić jeszcze więcej – dodaje dyrektor Gamrot.

Dodaj komentarz

avatar