podwórko nivea2

Latem Olkusz wygrał nowoczesny plac zabaw w konkursie marki Nivea. Na lokalizację przy olkuskim Przedszkolu nr 8 (ul. Legionów Polskich) oddano aż 311 363 głosów. Otwarcie placu zaplanowano dopiero na wiosnę.

Do konkursu organizowanego przez firmę Nivea zgłoszono 937 lokalizacji pod miejsca do zabawy i rekreacji najmłodszych. Konkurs podzielono na dwie tury – w każdej z nich wygrało po 20 miejsc. W rankingu po drugiej turze głosowania Olkusz uplasował się w ścisłej czołówce, na drugim miejscu. Po stronie olkuskich urzędników było przygotowanie niezbędnej do realizacji przedsięwzięcia dokumentacji oraz terenu pod plac. Budowa placu zabaw i wyposażenie go w huśtawki, zjeżdżalnię i inne elementy to już zadanie firmy Nivea. Zgodnie z założeniami akcji, budowa placów zabaw w zwycięskich miejscach planowano od sierpnia do października.

podwórko nivea

W ramach inwestycji na przedszkolnym placu przy ul. Legionów Polskich zamontowano wiele urządzeń dla najmłodszych. Znajdują się tam m. i. karuzela tarczowa z siedziskami, huśtawka bocianie gniazdo; multi wspinaczka; zjeżdżalnia ze ścianką, tunelem, zegarem i kołem fortuny; huśtawka wagowa; piaskownica z daszkiem oraz stolik do piaskownicy; sprężynowiec Nivea czy linarum namiot. Na placu zamontowano też dwie ławki, stojak rowerowy i tablica do rysowania. Podłoże stanowi piasek (ok. 211 m2) oraz trawnik (ok. 72 m2).

podwórko nivea 3

Otwarcie placu pierwotnie miało odbyć się jesienią tego roku. Magistrat, w uzgodnieniu z organizatorem konkursu, musiał jednak zweryfikować te plany. – Odbiór placu został dokonany za trzecim razem, ponieważ mieliśmy uwagi dotyczące wykonania niektórych elementów. Po ich uwzględnieniu przez wykonawcę plac został odebrany. Mimo, że nie jest to nasza inwestycja, dokładaliśmy wszelkich starań, aby oddany do użytku plac zabaw był w pełni bezpieczny. Wydłużyło to nieco procedurę przekazania do użytku, jednak bezpieczeństwo jest najważniejsze – wyjaśnia rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Michał Latos. Oficjalne otwarcie placu planowane jest na wiosnę.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zabawa
zabawa
7 lat temu

na podwórko NIVEA i na Burmistrza Piaśnika oddano najwięcej głosów 😆
dobrych mają informatyków 😆

aadam
aadam
7 lat temu

A populizm Urzędu jest tu – POlecznicy – ich zdaniem robią dobrą robotę niszcząc szkolnictwo !!!
OSZCZĘDNOŚCI ! 28.11.2016 r. nasze środowisko, zdesperowane i oburzone sposobem postępowania władz samorządowych z mieszkańcami gminy, złożyło pismo do Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej w Warszawie. Pismo to zawiera 11 załączników, które dokumentują walkę o przedszkole i szkołę. Samorząd Uczniowski SP w Sienicznie również napisał do Rady swój list. Podpisali go wszyscy uczniowie. Pisma te zostały przekazane Pani Minister Annie Zalewskiej. Dyrektor Departamentu Współpracy z Samorządem Terytorialnym, Pan Sławomir Adamiec, na prośbę Pani Minister zapoznał się dogłębnie z naszą sprawą.30.11.2016 r. złożone zostało pismo do Pani Kurator Barbary Nowak, Małopolskiego Kuratora Oświaty.5.12.2016 r. przedstawiciele naszego środowiska na zaproszenie Pana Dyrektora S. Adamca pojechali do MEN. Przedstawili tam sytuację, w jakiej znalazły się szkoły podstawowe gminy Olkusz, w tym szkoła w Sienicznie.
http://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/aktualnosci/15077-zmiany-w-oswiacie-pierwsze-propozycje-wladz-olkusza
(W artykule wiceburmistrz B. Krok podaje informację, że Kuratorium Oświaty w Krakowie zaakceptowało projekt proponowanych przez gminę zmian .Wiemy już,to nie prawda).

Gryg
Gryg
7 lat temu

Jeżeli tam nie ma monitoringu to to miejsce stanie się miejscem spotkań młodych degeneratów, którzy w krótkim czasie zamienią plac zabaw w syf z butelkami i rozwalonym sprzętem

pavv
pavv
7 lat temu

[quote name=”Batman”]wiem, od własnych dzieci, że niektóre elementy już są niestabilne. Wysuwają się z ziemi podczas używania. Należy to poprawić zanim któreś z dzieci zrobi sobie tam krzywdę.[/quote]

Za darmo było to nie ma co narzekać tylko się bawić.

.......?
.......?
7 lat temu

[quote name=”Batman”]wiem, od własnych dzieci, że niektóre elementy już są niestabilne. Wysuwają się z ziemi podczas używania. Należy to poprawić zanim któreś z dzieci zrobi sobie tam krzywdę.[/quote]
Radny nie dopilnował. Zamiast siać populizm, trzeba było doglądać, szarpać i sprawdzać wytrzymałość elementów.

Batman
Batman
7 lat temu

wiem, od własnych dzieci, że niektóre elementy już są niestabilne. Wysuwają się z ziemi podczas używania. Należy to poprawić zanim któreś z dzieci zrobi sobie tam krzywdę.