Olkusz

Najlepsza praca dyplomowa związana z Olkuszem i ziemią olkuską – to temat konkursu o nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Fundacji ZGH „Bolesław” dla studentów oraz absolwentów uczelni wyższych.

Organizatorzy chcą w ten sposób zwiększyć zainteresowania studentów problematyką związaną z historią, w tym historią górnictwa i hutnictwa, zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi i promocją Gminy Olkusz oraz ziemi olkuskiej. Celem konkursu jest również tworzenie warunków umożliwiających młodym ludziom włączenie się w proces badania przeszłości, kształtowania polityki rozwoju miasta oraz dyskusji na temat przyszłości Olkusza i ziemi olkuskiej, a także promocja nowatorskich rozwiązań w sferze rozwoju i promocji miasta i ziemi olkuskiej.

„Serdecznie zapraszam studentów do podjęcia w swych pracach dyplomowych tematyki związanej z naszym miastem i całą ziemią olkuską, a następnie zgłoszenia pracy do konkursu organizowanego przez nas wspólnie z Fundacją ZGH Bolesław. Liczę, że konkurs przyczyni się do zwiększenia zainteresowania studentów problematyką związaną z historią, w tym historią górnictwa i hutnictwa, zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi i promocją Gminy Olkusz oraz ziemi olkuskiej. Zachęcam do udziału także absolwentów wyższych uczelni, bowiem do konkursu można zgłaszać prace obronione od 2020 roku. Sądzę, że konkurs będzie sprzyjał temu, żeby młodzi ludzie włączyli się nie tylko w proces badania przeszłości, ale także proponowali ciekawe rozwiązania, które będzie można zastosować w praktyce w przyszłości” – komentuje Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

„Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac, w tym inżynierskich, licencjackich magisterskich lub doktorskich poruszających zagadnienia związane z historią, zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi oraz promocją Gminy Olkusz i ziemi olkuskiej, zwłaszcza w kontekście nowych ekspozycji Podziemny Olkusz i Kopalnia Wiedzy o Cynku oraz Zamku Rabsztyn, a także promujących lokalną kulturę, turystykę, sport, oświatę, gospodarkę przestrzenną, architekturę oraz inne dyscypliny i obszary ważne dla rozwoju miasta. W kategorii specjalnej zostanie wyłoniona jedna praca magisterska, inżynierska lub licencjacka dotycząca historii górnictwa i hutnictwa ziemi olkuskiej” – czytamy natomiast w regulaminie konkursu.

Termin obrony zgłaszanej pracy magisterskiej, inżynierskiej lub licencjackiej musi mieścić się w przedziale od 1 stycznia 2020 roku do 30 września 2024 roku. W przypadku prac doktorskich, termin obrony ma z kolei przypadać na dzień od 1 stycznia 2020 roku do 30 września 2025 roku: „Ma to dać możliwość wyboru tematu pracy związanego z Olkuszem i ziemią olkuską osobom, które dopiero rozpoczynają studia. Z drugiej strony chcemy zachęcić absolwentów, którzy w swych pracach podjęli tematykę związaną z zakresem konkursu do zgłoszenia prac” – informuje olkuski magistrat.

Prace wraz z niezbędnymi dokumentami do konkursu należy dostarczyć na adres: Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, Biuro Promocji i Informacji Publicznej, Rynek 1, 32-300 Olkusz. Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Biurze Promocji i Informacji Publicznej UMiG Olkusz oraz pod numerem telefonu 32 6260160, 32 6260162 lub 32 6421926. Regulamin dostępny jest natomiast na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

fot. UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Temat sam się podsuwa „Historia, powstanie i życie zapadlisk na ziemi olkuskiej na przełomie ostatniego roku”.