Olkusz

W najbliższą niedzielę 16 kwietnia warto wybrać się na olkuski rynek, jako że Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” organizuje po raz kolejny Dzień Dobrych Uczynków. Patronat nad tym wydarzeniem sprawuje Przegląd Olkuski.

Główną ideą Dnia Dobrych Uczynków jest czynienie dobra na co dzień, nawet przez drobne gesty życzliwości wobec innych. Obchodzony na całym świecie Dzień Dobrych Uczynków w Olkuszu po raz pierwszy świętowano w 2017 roku: „To już kolejny raz łączymy się w idei „czynienia dobra” z setkami wolontariuszy z naszych partnerskich szkół. Już teraz trwają akcje i inicjatywy charytatywne realizowane przez Kluby Wolontariusza oraz zaprzyjaźnione instytucje.” – zapraszają organizatorzy.

Podczas Dnia Dobrych Uczynków wolontariusze z naszej okolicy opowiedzą o realizowanych pzrez siebie inicjatywach. W niedzielę na rynku zaprezentują się: I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Olkuskiej w Olkuszu, Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu, IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu, Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Olkuszu, Zespół Szkół nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu, Szkoła Podstawowa w Zedermanie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chechle, Domy Dziecka w Olkuszu – „Dworek Marzeń” i „Pomocna Dłoń” oraz działająca przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” grupa wsparcia na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Tego dnia nie zabraknie też atrakcji dla uczestników wydarzenia, takich jak malowanie buziek, upominki czy pyszna kawa na drogę.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Centrum Wsparcia Aktywności Lokalnej”, finansowanego ze środków Gminy Olkusz. Organizatorem jest Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser”, a partnerem Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Patronat Honorowy nad akcją sprawuje ponadto Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze