junior spr1

Zdecydowanie bardziej szczęścia niż umiejętności zabrakło Juniorkom SPR-u Olkusz, które na drugim końcu Polski w Kwidzynie walczyły o awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski. Podopieczne Marcin Księżyka uległy dwóm zespołom gospodyń i ostatecznie zajęły trzecie miejsce. Awans do dalszej fazy zmagań zapewniły sobie dwie najlepsze drużyny.

Po pechowej porażce przed własną publicznością z MOSM Tychy, po której Młode Lwice straciły szansę organizacji półfinałowego turnieju u siebie, sprawa awansu w grze o krajowy czempionat mocno się skomplikowała. Nie dość, że olkuszanki były zmuszone grać z silnymi ekipami, to jeszcze do pokonania miały setki kilometrów. 

Pierwszym rywalem SPR-u na Pomorzu był drugi zespół gospodyń. Miejscowe długo prowadziły, lecz ich przewaga przez większą część meczu oscylowała w granicach 2-3 bramek, a więc wszystko się mogło zdarzyć. I w końcówce rzeczywiście sporo się działo. Po kilku kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich ostatecznie olkuszanki przegrały różnicą jednego trafienia 31:32. Młode Lwice po raz drugi w przeciągu dwóch tygodni przekonały się jak gorzki smak ma minimalna porażka.

Ten dosyć pechowy rezultat sprawił, że szanse ewentualnej promocji do dalszej gry o medale MP w przypadku olkuskiej ekipy mocno spadły. Obowiązkiem było zwycięstwo następnego dnia z „jedynką” kwidzynianek, naszpikowaną młodzieżowymi reprezentantkami kraju. Mimo ambitnej postawy podopiecznych trenera Księżyka do niespodzianki nie doszło. Gospodynie wygrały 31:24 i to one mogły cieszyć się z awansu do ścisłej krajowej czołówki. Młodym Lwicom pozostała jedynie walka o honor z Kusym Szczecin.

Przed tym ostatnim pojedynkiem było pewne, że ani SPR, ani Kusy nie awansują. Do przerwy trzy bramki przewagi miały szczecinianki, ale po zmianie stron obraz gry mocno się zmienił. Olkuszanki pokazały charakter nie tylko odrabiając straty, ale także dokładając kolejne trafienia. Końcowa syrena obwieściła wygraną SPR-u 36:33. – Ten wynik to zachęta do jeszcze większego wysiłku i pracy nad formą w następnych miesiącach. W tym zespole drzemie ogromny potencjał. Większość naszych dziewcząt była młodsza od swoich rywalek o rok, a część z nich nawet o dwa, a nawet trzy lata – zaznacza Katarzyna Polak, wiceprezes SPR-u.

Rzeczywiście, patrząc w meczowe protokoły olkuszanki odstawały od swoich przeciwniczek głównie rocznikowo. Z dyspozycją sportową było naprawdę dobrze. – Zabrakło „zimnych głów”. Doświadczenie przyjdzie z czasem – dodaje klubowa działaczka.

Najskuteczniejszą zawodniczką Młodych Lwic w Kwidzynie była Natalia Kolonko, która w trzech turniejowych meczach rzuciła aż 41 bramek.

Klasyfikacja końcowa turnieju 1/4 Mistrzostw Polski:
1. MTS Kwidzyn – awans
2. MTS II Kwidzyn – awans
3. SPR Olkusz
4. MKS Kusy Szczecin

Skład SPR-u: Petlic, Sroka, Tabor – Bocheńska, Szczepanek, Piotrowska, Kolonko, Sioła, Mrozowska, Barczyk, Zub, Nawara.

junior spr2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze