aaa spr mlodziczki

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz, do tej pory odnosiło sukcesy sportowe głównie na poziomie seniorskim. Teraz zaczyna się to zmieniać. Do szczęśliwych „Srebrnych Lwic”, które w ubiegły weekend wywalczyły awans do PGNiG Superligi, dołączyły także młodziczki młodsze – wygrywając I ligę w swoim roczniku, zapewniły sobie udział w półfinałach Mistrzostw Polski. Ostatnie zwycięstwo odniesione nad „Dwójką” Nowy Sącz zapewniło drużynie prowadzonej przez Aleksandrę Wojdyłę pierwsze miejsce w tabeli i możliwość organizacji turnieju półfinałowego we własnej hali.

 

– Trudno było się spodziewać, że zajmiemy ostatecznie pierwsze miejsce. Mieliśmy naprawdę wymagających rywali, więc zachowawczo mierzyliśmy w pierwszą trójkę. Tym bardziej jestem zadowolona z osiągniętych wyników, które są rezultatem naprawdę ciężkiej pracy dziewczynek. Bardzo dziękuję także całemu klubowemu zarządowi, który obdarzył mnie zaufaniem i powierzył opiekę nad tym rocznikiem. Zdecydowanie łatwiej się pracuje, gdy wiesz, że ludzie Ci ufają. To też z całą pewnością miało wpływ na nasze wyniki. Chciałabym również serdecznie podziękować za wkład przy szkoleniu dzieci Katarzynie Kumor i Dagmarze Knapik, ale przede wszystkich dziękuję rodzicom, na których wsparcie dzieciaki mogą liczyć w każdym meczu. Podziękowania należą się również kibicom – za wsparcie w spotkaniu z „Dwójką”, bowiem na meczach w tej kategorii wiekowej doping publiczności jest rzeczą niespotykaną – mówi trenerka młodziczek młodszych SPR-u, Aleksandra Wojdyła.

To właśnie w minioną sobotę wyjaśniła się sprawa mistrzostwa I ligi. Przed pierwszym gwizdkiem SPR i „Dwójkę” dzielił w tabeli zaledwie punkt. Nowosądeczankom do złota wystarczał remis, olkuszanki musiały natomiast wygrać. Trzeba też wiedzieć, że oba zespoły już przed spotkaniem były pewne swojego udziału w półfinałach MP, lecz mecz miał rozstrzygnąć kwestię organizacji prestiżowego turnieju. Ku wielkiej radości stanęło na Olkuszu!

Już do przerwy „Lwiątka” prowadziły 11:7. Po wyrównanym początku, w dalszej fazie pierwszej połowy SPR wypracował sobie zaliczkę, której nie roztrwonił już do samego końca. Druga odsłona przyniosła mądrą grę gospodyń i jednocześnie bezradność góralek. (23:18) W taki to właśnie sposób, młodziczki młodsze zapisały się w historii klubu, a to przecież jeszcze nie koniec emocji związanych z walką o krajowy czempionat. – Weszliśmy do grupy H, gdzie naszymi przeciwnikami będą: Mistrz Podkarpacia, jak również Wicemistrzowie województwa świętokrzyskiego i lubelskiego. Dwa najlepsze zespoły z tej czwórki uzyskają bezpośredni awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Jesteśmy dumni z postawy naszych podopiecznych i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy – nie kryje satysfakcji dyrektor klubu, Katarzyna Polak

W sobotę olkuskie młodziczki młodsze wygrały ligę i z pierwszego miejsca zakwalifikowały się do walki o krajowe medale, a dzień później ta sama drużyna wygrała premierową edycję rywalizacji Uczniowskich Klubów Sportowych. W Bochni drużyna Aleksandry Wojdyły pokonała Pałac Młodzieży Tarnów, Kusego Kraków, a także swoje koleżanki z SPR-u, z tym, że z nieco młodszego rocznika (2001).

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o