Witeradów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 24 lutego 2024 roku w Witeradowie. 26-latek, który kierował samochodem osobowym marki Polonezem wjechał w ogrodzenie a następnie w paletę, na której znajdowały się płyty azbestowe składowane przy jednej z posesji. Kierujący był nietrzeźwy.

W sobotę (24.02. br.)  w Witeradowie doszło do zdarzenia drogowego, w którym jedna osoba została ranna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 26-letni kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie a następnie w paletę, na której znajdowały się płyty azbestowe składowane przy jednej z posesji. 26-latek został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca ma ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgodnie z przepisami za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje o zachowanie trzeźwości na drodze i przypomina, że  kierowanie po alkoholu jest jedną z przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Kiedy spożywasz alkohol, nie wsiadaj za kierownicę. Na drodze bardzo ważna jest ostrożność, odpowiedzialność i wzajemna pomoc.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze