Olkusz

Ponad 420 osób tegoroczną majówkę rozpoczęło w barwnym peletonie. Olkuski Rodzinny Rajd Rowerowy wytyczony ulicami Srebrnego Miasta cieszył się ogromną popularnością i dostarczył wielu wrażeń. Rekordowa liczba uczestników, doskonała aura i przyjazna atmosfera towarzysząca wydarzeniu pokazały, że udział w poniedziałkowym przejeździe był strzałem w przysłowiową dziesiątkę.

Początek tegorocznego sezonu rowerowego w Olkuszu wypadł okazale. Świąteczna data i sprzyjająca pogoda sprawiły, że na płycie Rynku zjawiła się największa w historii Rodzinnych Rajdów liczba uczestników. Zgodnie z założeniami, cyklistami okazały się całe, często kilkupokoleniowe familie.

Po dopełnieniu wszelkich formalności startowych w biurze rajdu, rodzinny peleton na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Olkusz Romanem Piaśnikiem oraz w asyście służb mundurowych (Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz grupy rowerowej Rower, Lubię go!) wyjechał w miasto na blisko 16-kilomerową trasę. Po wyjeździe spod bramy dmuchanej ustawionej na starówce, rowerzyści zjechali w ulicę Floriańską, a następnie przejechali wedle kolejności ulicami: Górniczą, Mickiewicza, Sławkowską, Hutniczą, Gwarecką, Powstańców Śląskich, Budowlanych, Kantego, Szpitalną, skąd wszyscy wjechali na wiadukt. Później ulicami Parkową, Mazaniec, Kamyk, Czarnogórską, Żuradzką, Piłsudskiego, Krótką, Skwer, Dworską, Curie-Skłodowskiej, Biema, Sosnową uczestnicy dotarli na teren „Dolinki”  gdzie przejechali alejką pieszo-rowerową, by następnie ulicami Baczyńskiego, Orzeszkowej, Jana Pawła II, Legionów Polskich, Armii Krajowej, Osiecką, Aleją 1000-lecia, Dworską, Curie-Skłodowskiej, kładką nad torami, Na Skarpie, Króla Kazimierza Wielkiego, Słowackiego, Nullo, Kościuszki, Górniczą, Mickiewicza, Szpitalną i Basztową, peleton ponownie dotarł na płytę olkuskiego Rynku, gdzie wzorem startu wytyczona została również meta.

Na finiszu uczestnicy przejazdu mogli liczyć na majówkową kiełbaskę z grilla oraz napoje chłodzące, a dzięki wsparciu Partnerów wydarzenia, rajd zakończył się konkursem z nagrodami.

– Ogromnie cieszę się z dzisiejszej frekwencji. Państwa obecność i gotowość do wspólnego, aktywnego otwarcia majówki najlepiej pokazuje, że potrzeba organizacji takich wydarzeń ma sens, a ich odbiór jest pozytywny. Serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy sportowo-rekreacyjne organizowane w maju – mówił podczas zakończenia imprezy w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika i własnym, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacek Bujas.

Olkuski Rodzinny Rajd Rowerowy był pierwszą taką imprezą skierowaną do fanów jednośladów w 2024 roku. Pierwszą, ale oczywiście nie ostatnią. Kolejna, m.in. prowadząca szlakami Kordonów Granicznych jest już w planach. O dokładnych terminach następnych rodzinnych spotkań na rowerach będziemy informowali na bieżąco.

Za początek majówki serdecznie wszystkim dziękujemy i już teraz zapraszamy po więcej.

Organizatorzy ORRR: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Współpraca: Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Straż Miejska w Olkuszu, KSGR OSP Olkusz, Rower „Lubię Go!”

Sponsorzy: Sklep Rowerowy Bike Atelier – Olkusz, ul. Sławkowska 2, Salon Rowerowy Metal Spec – Olkusz, ul. Górnicza 10, FIBER, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu.

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze