Klucze

Policjanci z Komisariatu Policji w Kluczach pomogli mężczyźnie, który przebywał w warunkach zagrażających jego zdrowiu — panująca na zewnątrz i w budynku temperatura stanowiła poważne zagrożenie. Zmarzniętemu mężczyźnie policjanci zaoferowali pomoc i przekazali pod opiekę organizacji, która zapewniła mu ciepłe schronienie.

W ramach akcji „Bezdomni” policjanci z Klucz kontrolowali miejsca, pustostany i budynki, w których często można spotkać osoby narażone na utratę życia i zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu. To zwłaszcza w  okresie zimowym, dodatkowym zadaniem mundurowych jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne szukające schronienia przed niskimi temperaturami lub opadami atmosferycznymi w piwnicach, na strychach bądź w opuszczonych budynkach. Podczas  takiego sprawdzenia  w Ryczówku w szopie, mundurowi znaleźli 53-letniego mężczyznę. Panująca w pomieszczeniu temperatura zagrażała jego bezpieczeństwu. Mężczyzna nie chciał początkowo skorzystać z pomocy, ale po długiej rozmowie z policjantami, w końcu zdecydował się na wsparcie. Policjanci przewieźli 53-latka do miejsca, które oferuje pomoc osobom bezdomnym, najbardziej potrzebującym i pokrzywdzonym przez los. 

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na podobne przypadki. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza o tej porze roku mogą potrzebować naszej pomocy. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze, ławkach, parkach czy w opuszczonych budynkach. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod nr 112 lub 997, aby uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. 

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze