Powiat

W dniu 28.03. br. policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmujące się profilaktyką spotkały się z uczniami klas 5 ze Szkół Podstawowych w Bydlinie i w Zawadzie. Wizyty policjantek miały przede wszystkim formę apelu i instruktażu. Głównym tematem tych spotkań była odpowiedzialność prawna osób nieletnich.

W czasie spotkania policjantki opisywały zachowania  dzieci i młodzieży, które nie są  akceptowane społecznie. Szczególną uwagę zwracały na sytuacje, które mogą doprowadzić młodzież do konfliktu z prawem. Poinformowały przy tym  o konsekwencjach prawnych wynikających z Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich,  opierając się na doświadczeniu zawodowym i przykładach konkretnych spraw. Mundurowe skupiły się również na przemocy rówieśniczej i cyberzagrożeniach.  

Policjantki  podkreśliły, że często w szkołach odbywają takie spotkania a ich głównym celem jest edukacja uczniów nt. różnych zagrożeń, sposobów ich unikania, a także odpowiedzialności prawnej za niewłaściwe zachowania.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze