1

„Pomagam, bo chcę!” – pod takim hasłem odbył się w Kluczach program artystyczny, na który zaprosili mieszkańców Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu i Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach. Patronat nad wydarzeniem sprawował Wójt Gminy Klucze. Koncert, zbiórkę pieniężną i licytację zorganizowano po to, by wspomóc projekt utworzenia w Kluczach Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin.

Podczas występów scenicznych zaprezentowali się wykonawcy z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach oraz pracownicy OREW Wolbrom (Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego). Przez cały czas trwania imprezy można było, poprzez udział w licytacjach, kiermaszach i zbiórce pieniężnej, wesprzeć jej szczytny cel – pomóc w sfinansowaniu częściowego zakresu robót budowlanych w planowanym Centrum Wsparcia w Kluczach.

2

Centrum powstanie w budynku po byłym Zespole Szkół w Kluczach. Budynek został przekazany przez Gminę Klucze w użyczenie Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu. Stowarzyszenie będzie prowadziło tam wspomnianą placówkę dla niepełnosprawnych. Na projekt pod nazwą „Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Kluczach” PSONI otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Jednak z uwagi na wzrost kosztów inwestycji stowarzyszenie prowadzi obecnie działania na rzecz pozyskania dalszych środków finansowych. Te działania to m.in. organizowanie zbiórek pieniężnych i wydarzeń wspierających ten cel (taki koncert wspierający odbył się ostatnio w Wolbromiu, w marcu tego roku).

3

W wydarzeniu artystycznym na rzecz wsparcia Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Kluczach wystąpili wykonawcy Gminnego Ośrodka Kultury: Grupa teatralna Raz – Dwa – Trzy, Rodaczanie, Ziemia Kluczewska, Tesamee…, chór Enigma, Skierki, Pleciugi, Kaprys oraz pracownicy OREW Wolbrom, a także laureaci I GMINNEGO KONKURSU „PIOSENKI Z UŚMIECHEM” (wyniki i fotorelację z konkursu znajdą państwo na profilu facebook Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach).

4

Gościem wydarzenia był także Robert Wójcicki pochodzący z Bogucina Dużego, pomysłodawca wyprawy na Elbrus, najwyższy szczyt Kaukazu. Pan Robert chce w ten sposób wypromować działania na rzecz utworzenia w Kluczach Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin (w przeszłości zorganizował już kilka wypraw wysokogórskich, których celem była pomoc fundacjom działającym na rzecz osób niepełnosprawnych, w szczególności dzieci). Partnerem wyprawy jest Gmina Klucze – Robert Wójcicki będzie zdobywał Elbrus w odzieży, na której widnieją emblematy promujące gminę oraz nazwa wyprawy – KLUCZE-ELBRUS EXPEDITION 2019 (więcej na ten temat: http://gmina-klucze.pl/index.php?c=article&id=2824)

5

ZOBACZ TAKŻE RELACJE NA PROFILU FACEBOOK Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Kluczach.

Utworzenie Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Kluczach można wesprzeć poprzez podarowanie stowarzyszeniu, jako organizacji pożytku publicznego 1% swojego podatku lub dokonanie wpłaty na konto:

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu, ul. Skalska 22, 32-340 Wolbrom

ING Bank Śląski S.A. 29 1050 1445 1000 0023 3976 0288

z dopiskiem: Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin

UG Klucze

6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze