blok podworko kamienice 86

 

Od września w Olkuszu 75 uczniów korzysta z placówek wsparcia współfinansowanych z unijnych funduszy. Kilka dni temu podczas oficjalnej inauguracji projektu podsumowano kilkumiesięczną działalność świetlic.

Placówki powstały w ramach projektu „Blok, podwórko, kamienice – a gdzie podziały się świetlice?”, realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Olkuszu. Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych najmłodszych mieszkańców, czyli m. in. porozumiewania się, umiejętności matematycznych, informatycznych, zdolności uczenia się czy przedsiębiorczości. W tym celu utworzono łącznie 75 miejsc w placówkach wsparcia: 60 w formie opiekuńczej i specjalistycznej, a 15 w formie pracy podwórkowej.

blok podworko kamienice 9

Najmłodsi mieszkańcy gminy korzystają z pomocy edukacyjnej i wychowawczej w pomieszczeniach w Szkole Podstawowej Nr 4, Szkole Podstawowej Nr 9 oraz Szkole Podstawowej Nr 10. Miejsca te zostały wcześniej wyremontowane i zaadaptowane pod nowe cele.

– Bardzo się cieszę, że inicjatywa utworzenia placówek wsparcia dziennego doszła do skutku. Jestem przekonany, że pomoc, którą w świetlicach otrzymują olkuskie dzieci i młodzież, znacznie zwiększy potencjał wychowawczy w środowiskach wymagających naszej uwagi. Życzę wszystkim, byśmy za kilka lat mogli pogratulować sobie efektów wspólnej pracy – mówił olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

blok podworko kamienice 21

Inauguracja projektu była jednocześnie okazją do podsumowania kilku miesięcy funkcjonowania placówek. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, a o prowadzonych inicjatywach opowiadała koordynatorka projektu Bożena Szymonek. Poza nauką podopieczni chętnie angażują się w przedsięwzięcia kulturalne, jak wyjazdy do kina i teatru, a także występy w jasełkach. Trwa wymiana pocztówek z rówieśnikami z całego kraju, a uczniowie odpowiedzialni są za przygotowanie i zaadresowanie kartek oraz – pod opieką – nadanie ich w placówce pocztowej.

Projekt o całkowitej wartości 2 007 272,10 złotych (z czego 1 860 712,10 złotych stanowi unijna dotacja) będzie realizowany do końca czerwca 2020 roku.

Inauguracja projektu była jednocześnie okazją do podsumowania kilku miesięcy funkcjonowania placówek. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne, a o prowadzonych inicjatywach opowiadała koordynatorka projektu Bożena Szymonek. Poza nauką podopieczni chętnie angażują się w przedsięwzięcia kulturalne, jak wyjazdy do kina i teatru, a także występy w jasełkach. Trwa wymiana pocztówek z rówieśnikami z całego kraju, a uczniowie odpowiedzialni są za przygotowanie i zaadresowanie kartek oraz – pod opieką – nadanie ich w placówce pocztowej.

Projekt o całkowitej wartości 2 007 272,10 złotych (z czego 1 860 712,10 złotych stanowi unijna dotacja) będzie realizowany do końca czerwca 2020 roku.

Fot. UMiG Olkusz

blok podworko kamienice 54

blok podworko kamienice 27

blok podworko kamienice 75

blok podworko kamienice 98

blok podworko kamienice 102

blok podworko kamienice 105

blok podworko kamienice 106

 blok podworko kamienice 107

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze