Klucze

19 października br. policjanci Referatu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego komendy w Olkuszu zatrzymali w Kluczach 35-letnią mieszkankę powiatu olkuskiego, która była poszukiwana listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Łańcucie za oszustwa internetowe. Łącznie miała do obycia 2 lata i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

35-latka była dobrze znana olkuskim policjantom zajmującym się przestępczością internetową. Wobec niej toczyły się liczne postępowania o wyłudzenia. Kobieta wystawiała internetowe ogłoszenia o sprzedaży suplementów diety. Następnie, po otrzymaniu wpłaty od kupujących, zrywała z nimi kontakt, nie wysyłając towaru klientom. 35-latka posługiwała się fałszywymi danymi osobowymi oraz kilkunastoma numerami telefonów komórkowych i różnymi kontami bankowymi. Kobieta wcześniej przebywała w zakładzie karnym, gdzie odbyła część zasądzonej kary pozbawienia wolności, po czym uzyskała zgodę na roczną przerwę w wykonaniu pozostałej kary. Niedługo po tym jak opuściła zakład karny, do tutejszej Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zaczęły spływać zawiadomienia dotyczące oszustw dokonywanych tą samą metodą. Na podstawie zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego, śledczy wszczęli postępowanie, w wyniku którego ustalili, że 35-latka dopuściła się pierwszego przestępstwa, już 13 dni po opuszczeniu zakładu karnego. W momencie kiedy miała stawić się w zakładzie karnym, zaczęła się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości m.in. na terenie województwa śląskiego. Kolejne Sądy: Sąd Rejonowy w Tucholi oraz Sąd Okręgowy w Rzeszowie wydawały nakazy doprowadzenia 35-latki do zakładu karnego. Olkuscy śledczy połączyli wiele postępowań z całego kraju i ostatecznie po zatrzymaniu przedstawili podejrzanej 48 zarzutów oszustwa. Z uwagi na fakt, że podejrzana dopuściła się przestępstw w warunkach recydywy, grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności. Będzie musiała także zwrócić pokrzywdzonym wyłudzone pieniądze.

19 października podejrzana 35-latka trafiła do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie zasądzone kary. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy ustalają kolejnych pokrzywdzonych.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze