podchybie 1

W niedzielę, 29 listopada około godz. 4:15 nad ranem na drodze wojewódzkiej 794 pomiędzy Trzyciążem a Podchybiem, potrącony został młody mężczyzna. Wolbromianin z poważnymi obrażeniami całego ciała trafił do olkuskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło po andrzejkowej nocy. Zanim zaczęło świtać, kierujący volkswagenem transporterem 30-letni mieszkaniec Węchadłowa (powiat pińczowski w województwie świętokrzyskim), potrącił znajdującego się na drodze pieszego. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Niestety stan poszkodowanego 20-latka jest ciężki. Trwa wyjaśnianie przyczyn wypadku. Na miejscu zdarzenia błyskawicznie pojawił się technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady.

Policjanci po raz kolejny apelują do pieszych o noszenie przy sobie elementów odblaskowych, szczególnie w miejscach nieoświetlonych. To niewiele kosztuje, a może uchronić przed utratą zdrowia, a nawet i życia.

podchybie 2

Fot. KPP Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ol
ol
6 lat temu

Chłopaczek zmarł 🙁 😥

Iwan.
Iwan.
6 lat temu

Może by tak właśnie Policja zaczęła karać pieszych za brak elementów odblaskowych,a nie skupią się tylko na kierowcach.Co dwa dni pokonuję trasę Olkusz Kraków w godzinach 3-5 w nocy i raz tylko spotkałem pieszego że miał odblask na rękawie i to fakt był widoczny już z daleka.W 2012 r jadąc w nocy do krakowa ledwo udało mi się ominąć przed zedermanem kilku łebków na drodze,kierowca tira który jechał za mną kilka minut już nie miał szans ,cała 4 zginęła.Niech Policja wezmie się do roboty i respektuje przepisy.wobec pieszych.

Valdez76
Valdez76
6 lat temu

Tutaj żadne apele policji nie pomogą!!!!!! Pomógłby ksiądz jakby na mszy powiedział,że chodzenie bez odblasków po zmroku to grzech! Trochę tu ironizuję,ale pewnie kilka osób,z założenia starszych by żyło jeszcze.I to nie jest śmieszne.Starsi ludzie mają pojęcie typu..Jak jo ałto widze to łon mnie też!

...
...
6 lat temu

„Na miejscu zdarzenia błyskawicznie pojawił się technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady.”
Teksty pana Kubiczka są rozczulająco infantylne.

„Policjanci po raz kolejny apelują do pieszych o noszenie przy sobie elementów odblaskowych, szczególnie w miejscach nieoświetlonych.”
Nic podobnego. Policja, zgodnie z przepisami, odblasków żąda i obowiązek ich noszenia ma prawo egzekwować od każdego pieszego, który porusza się po zmierzchu drogą poza obszarem zabudowanym. Pieszy MUSI mieć mieć element odblaskowy umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak takowego grozi mandat. I jest to bardzo sensowny przepis, znowelizowany ponad rok temu. Przypuszczam, że wielu kierowcom jadącym np. drogą do Osieka (ciemno jak u murzyna, zero oświetlenia, zero poboczy) serce wskakuje do gardła, gdy w ostatniej chwili dostrzega „zamaskowanego” ciemnymi ciuchami delikwenta, który maszeruje sobie do chaty i nie ma na sobie nic, co sygnalizowałoby jego obecność na pasie drogi.