sport siatka4

LKS Kłos Olkusz – Aktywni Łopuszna 3:0 (25:15, 25:11, 25:14)
Siatkarze Kłosa rozpędzają się na dobre. W minioną sobotę odnieśli już szóste zwycięstwo w sezonie i tym samym umocnili się na 3. miejscu w tabeli małopolskiej III ligi. W Olkuszu polegli Aktywni z Łopusznej. Mecz trwał zaledwie kilkadziesiąt minut i bardziej niż walkę o punkty przypominał trening.

Goście nie mieli nic do powiedzenia o czym świadczą wyniki wszystkich trzech setów. W pierwszej partii – notabene najbardziej „wyrównanej” – podopieczni Romana Sochy stracili zaledwie 15 punktów. W drugiej długo zanosiło się na rekordowy rezultat pod względem rozmiarów wygranej, jednak ostatecznie ekipa spod Nowego Targu przekroczyła granicę 10 punktów i tym samym uniknęła totalnego blamażu.

Trzeci set również nie przyniósł niespodzianki. Olkuszanie znowu szybko uciekli rywalom i w pełni kontrolowali sytuację na boisku. Ostatecznie wygrali 25:14 i w całym meczu sięgnęli po pewny triumf 3:0. Tak łatwo w tym sezonie siatkarze Kłosa jeszcze nie mieli.

W tabeli zespół trenera Sochy plasuje się na najniższym stopniu podium. Aktywni po wizycie w Olkuszu nadal zamykają tabelę. Najbliższym rywalem LKS-u jest Dalin Myślenice. Czy będzie trudniej niż w sobotę? Niekoniecznie, bowiem gospodarze sobotniego starcia (5 grudnia) podobnie jak drużyna z Łopusznej do tej pory ugrali zaledwie dwa punkty.