drogowe remonty

Powiat olkuski ogłosił właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej gruntownej przebudowy kilku traktów. Które drogi doczekają się remontu?

Pierwszy z projektów dotyczy ciągu ulic od obwodnicy do wiaduktu 29 Listopada, czyli ul. ks. Gajewskiego, ul. Biema, ul. Dworskiej. Na całym odcinku zostanie przebudowana nawierzchnia (w zakresie pelnej konstrukcji). W zakres prac wejdzie również budowa chodników i kanalizacji deszczowej.

Gruntowna przebudowa jezdni i nowa nawierzchnia – takie roboty przewidziano na ul. Żuradzkiej (od skrzyżowania z ul. Szpitalną) i ul. Mazaniec, aż do pętli autobusowej w Żuradzie. Remont obejmie też trakt od szkoły w Żuradzie do tzw. drogi chrzanowskiej. Poza nawierzchnią na opisanych trasach wykonane będzie odwodnienie. W niektórych miejscach (przede wszystkim w Żuradzie), zaplanowano budowę chodników.

Kolejna dokumentacja projektowa zostanie opracowana dla ul. Podgrabie (od miejsca wyremontowanego w ramach kanalizacyjnej inwestycji PWiK-u) do skrzyżowania w Bogucinie Dużym. Prace dotyczą również drogi przez Bogucin Duży od skrzyżowania z drogą wojewódzką 791 do skrzyżowania z drogą Klucze – Jaroszowiec. Trzecia część projektu obejmie odcinek od dworca kolejowego w Jaroszowcu przez Pazurek do skrzyżowania z drogą Olkusz – Wolbrom. Na wymienionych traktach zostanie przebudowana nawierzchnia w zakresie pelnej konstrukcji, a w najbardziej uzasadnionych miejscach odwodnienie i chodniki.

Dokładnie taki sam zakres prac przewidziano na odcinku drogi w Trzyciążu od skrzyżowania z drogą wojewódzką Wolbrom – Skała przez Porąbkę i Lgotę Wielką do skrzyżowania z wojewódzkim traktem Wolbrom – Miechów.

Wszystkie dokumentacje powinny być gotowe pod koniec 2018 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
biedronka
biedronka
5 lat temu

Na Polnej miejsca postojowe zrobili tak,że samochody wystają do połowy chodnika ,p Inżynierze.

Kierowca
Kierowca
5 lat temu

Że tak zagaje: czy szanowny powiat miesiąc temu nie informował, że niektóre z tych ulic chce oddać gminie? Chodzi m.in. o ulicę ks. Gajewskiego…

Co się stało?

Opona
Opona
5 lat temu

A wykonanie w 2078 r. Niech żyje towarzysz …….!