wawel cup

Rozpoczęła się 36. edycja 5-dniowej imprezy Wawel Cup, która nieprzerwanie od 1982 roku ściąga do Małopolski setki miłośników biegania na orientację. Tym razem zawodnicy z 21 państw rywalizują na terenie powiatu olkuskiego.

Pierwszy z etapów odbył się w Rabsztynie, drugi prowadził przez Stary Olkusz, a teraz uczestnicy zmagań w terenie przenieśli się do gminy Klucze, gdzie o jak najlepsze wyniki walczyć będą w Jaroszowcu i na obszarze Pustyni Błędowskiej.

– W tym roku naszym celem jest przygotowanie takich tras, aby każdego dnia na biegaczy czekało „coś innego”. To różnorodność terenu, dobór centrum zawodów w ciekawych miejscach i orientacja na wysokim poziomie mają sprawić, że Wawel Cup 36. zostanie zapamiętany na długo! – zapewniają organizatorzy.

Na prawie 600 zawodników z najróżniejszych stron świata sekcja Biegów na Orientację krakowskiego Wawelu przygotowała malownicze trasy przez lasy, skałki, doliny i piaskowe tereny Polskiej Sahary. Jak zwykle rywalizacja prowadzona jest na kilku odcinkach ze zróżnicowanym poziomem trudności. I w tym roku udział w zawodach biorą trzy pokolenia, od uczniów szkół podstawowych, przez ich rodziców i dziadków. O tym, że bieg na orientację jest formą aktywności fizycznej dla każdego, świadczy choćby obecność wśród zawodniczek Heleny Zielczyńskiej, która w tym roku będzie obchodzić swoje 90. urodziny.

Więcej informacji na temat największych w Polsce zawodach tego typu znajdziecie na: http://wawelcup.pl

Fot. Organizatorzy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze