chodnik oblodzony kkw1

-Te chodniki są niebezpieczne! – zaalarmował naszą redakcję jeden z Czytelników. Mocno oblodzone trotuary znajdują się przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu.

– We wtorek starsza kobieta wywróciła się tutaj. Cud, że nic się nie stało. Wiem, że za ten chodnik odpowiedzialny jest Zarząd Drogowy w Olkuszu, który chyba czeka, aż lód sam stopnieje. Proszę o interwencję, zanim ktoś się na tym chodniku przewróci i dojdzie do tragedii – napisał do nas Czytelnik.

Zdjęcia nadesłane przez interweniującego w naszej redakcji mężczyznę przesłaliśmy szefowi powiatu. Starosta zapewnił nas, że miejsce zostanie posypane piaskiem. – Dodatnie temperatury w ostatnich dniach doprowadziły do uciążliwego oblodzenia traktów komunikacyjnych. Na dzisiaj jedyne skuteczne usunięcie powstałych zlodowaceń wymagałoby wykonania prac mechaniczno – ręcznych. Poleciłem służbom Zarządu Drogowego przegląd ciągów pieszych i posypanie piachem oblodzonych miejsc. Jednocześnie proszę o zachowanie szczególnej ostrożności, musimy jeszcze kilka tygodni wytrzymać z tą kapryśną pogodą – apeluje starosta Paweł Piasny.

chodnik oblodzony kkw2

 

12
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
12 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
wacuśk?Bobpieszyfelik100 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kaprysny
Kaprysny

Kapryśny to jest starosta Piasny… Za poprzedników taka sytuacja się nie zdarzała! Podobno cały sprzęt odśnieża chodniki w Zimnodole i Gorenicach oraz na terenie gm. Wolbrom.
Olkusz nie ma gospodarza!!!

wietel
wietel

wybierajmy tak nadal…

Młody
Młody

Przed wyborami to taki gospodarny czyścioszek i sprzątacz był opisywany i hołubiony a teraz jakoś ucichł, zaniemówił, coś knuje zapewne …

bond
bond

widze ze krytyka jest a ja mam pytanie gdzie strażnicy miejscy są ! gdzie te mandaty dla włascicieli pocesji

Racja
Racja

Racja.. proszę żeby strażnicy dali mandat panu staroście Piasnemu!
500zł. na początek!!!

pIs
pIs

[quote name=”Racja”]Racja.. proszę żeby strażnicy dali mandat panu staroście Piasnemu!
500zł. na początek!!![/quote]
i Burmistrzowi, Rynek, Skłodowqskiej, przystanek na 1000 lecia

felik100
felik100

A widzieli się co jest na rynku ile śniegu 🙂

pieszy
pieszy

[quote name=”felik100″]A widzieli się co jest na rynku ile śniegu :-)[/quote]

Kto odpowiada za odśnieżanie i odladzanie Rynku i centrum Olkusza? Bo w Olkuszu obecnie w wielu miejscach nie da się normalnie chodzić. Już dawno nie było tak kiepsko w tej kwestii.

bond
bond

ale nie tylko 500zł. a wlasciciel pocesji to co

Bob
Bob

Jest chodnik przy posesji to trzeba go odśnieżać, a nie biegać do Starosty i Burmistrza. Na zdjęciu widać że przylega do prywatnej posesji jeśli ktoś się poślizgnie może dochodzić odszkodowania od właściciela posesji.

k?
k?

Czy w Olkuszu jest jakiś gospodarz?

wacuś
wacuś

Panie Starosto!Przepisy o odśnieżaniu mówią wyraźnie że chodnik ma być wolny od śniegu i lodu.Panu pierwszemu należy się mandat.Strażnicy miejscy powinni chodzić na piechotkę tolepiej widzieliby syf jaki panuje na ulicach w Olkuszu.A może wzorem Łęczycy zabrać im radiowóz!