przeboj_wolbrom

Przebój Wolbrom – Czarni Połaniec 2:0 (2:0)

Po pechowej zeszłotygodniowej porażce w Krakowie, tym razem piłkarze III-ligowego Przeboju Wolbrom już na własnym obiekcie pewnie 2:0 pokonali Czarnych Połaniec. Ten wynik to zasługa przede wszystkim trzech zawodników. Józef Mazela i Patryk Kiczyński celnie strzelali, natomiast w obu przypadkach dogrywał Sławomir Duda, który powoli wyrasta na prawdziwego lidera wolbromskiej jedenastki.

Gospodarze do meczu przystąpili bez Michała Gui i Bartłomieja Łapuszka, którzy tydzień wcześniej na Garbarni zostali „wykartkowani”, więc poczynania swoich kolegów mogli obserwować z trybun. Na domiar złego grypa zmogła trenera Jarosława Raka, więc Przebój musiał sobie radzić także bez swojego dowódcy. Mimo problemów już do przerwy było właściwie po sprawie. W 31. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Dudy, na bramkę strzałem głową zamienił Mazela. W końcówce pierwszej odsłowny ponownie z kornera precyzyjnie dograł pełniący w sobotę funkcję kapitana zespołu Duda, a najsprytniejszy pod bramką Brzostowicza okazał się Kiczyński, notabene również wychowanek olkuskiego IKS-u.

Druga połowa to już pilnowanie wyniku ze strony konsekwentnych wolbromian, przy jednoczesnym biciu głową w mur ze strony gości z Połańca. Tak naprawdę, Czarni przez całe spotkanie poważniej nie zagrozili Palczewskiemu. Spora w tym zasługa m.in. 18-letniego Bośniaka, Ibrahima Hrvata, który po występach w drużynie juniorskiej i A-klasowych rezerwach wreszcie doczekał się debiutu na III-ligowych boiskach. Jak pokazał drzemie w nim ogromny potencjał, podobnie jak w całym Przeboju, który mimo młodzieżowej kadry na murawie punktuje przeciwników niczym wytrawny bokser. – Byliśmy podwójnie zmotywowani, bo wszyscy wiemy w jakiej atmosferze skończyło się poprzednie spotkanie z Garbarnią. Jak to ktoś powiedział, ważne żeby pozytywnie zareagować po porażce i nam się to udało. Cieszę się bardzo, że znowu pomogłem chłopakom w zdobyciu goli. Teraz czekam już na swoje trafienie – podsumował sobotni występ Sławomir Duda, jeden z głównych bohaterów III-ligowca z Wolbromia. – Zdobyte punkty dedykujemy naszemu szkoleniowcowi, życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia – dodał rozgrywający Przeboju.

1:0 Mazela 31′ , 2:0 Kiczyński 40′

Sędziował: Tomasz Pilarski (Tarnów)
Żółte kartki: Karpiński, Mazela – Janowski, Meszek, Sobierajski
Widzów 400.

Przebój: Palczewski – Hrvat, Ochman, Kiczyński, Pindiur – Jarosz (62 Cupiał), Karpiński (90 Burzyński), Duda, Wiśniewski (70 Derejczyk) – Mazela, Spurna (82 Żmudka).

Czarni: Brzostowicz – Nowak, Jasiński, Obierak, Sobierajski – Śniaz (82 Szymański), Meszek, Mikoda, P. Cecot (87 Witkowski) – Janowski, Gębalski.