warsztaty niemiecki

W dniach 12-15 maja odbyły się już po raz drugi w naszej szkole warsztaty językowe z j.niemieckiego prowadzone przez absolwentkę I LO, panią Zofię Krzysztoforską-Weisswasser, mieszkającą od wielu lat w Wiedniu i pracującą na Uniwersytecie Wiedeńskim w Katedrze Translatoryki. Pani dr Zofia przez wiele lat fundowała stypendium językowe w Wiedniu dla dwóch osób natomiast w ubiegłym roku zastąpiła je formą warsztatów językowych, odbywających się w I LO. Ubiegłoroczne warsztaty zakończyły się spotkaniem z Konsulem Generalnym Republiki Austrii w Krakowie.
Również w tym roku pani dr Zofia, we współpracy z nauczycielką j.niemieckiego, mgr Agnieszką Piasny, poprowadziła zajęcia z uczniami klas pierwszych i drugich, zwracając szczególną uwagę na poprawną wymowę w j.niemieckim oraz na wiadomości o muzyce, architekturze i turystyce Austrii. Warsztaty zakończyły się quizem na temat Austrii, w którym kolejne trzy pierwsze miejsca zajęli:
I miejsce: Michał Gajowiec kl. I a
II miejsce : Tomasz Steckiewicz kl. I a
III miejsce: Radosław Rup kl. I d

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez panią dr Zofię Krzysztoforska – Weisswasser oraz przez Punkt Informacji Turystycznej w Olkuszu.
Udział w warsztatach był dla uczniów niepowtarzalną okazją do kontaktu z wykładowcą uniwersyteckim oraz innego spojrzenia na ten piękny alpejski kraj, jakim jest Austria. Kolejne warsztaty językowe z panią dr Zofią Krzysztoforską – Weisswasser już za rok. 

Agnieszka Piasny

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze