Olkusz, Klucze

Prawie 1 800 kg produktów spożywczych udało się zebrać podczas wielkanocnej edycji Świątecznej Zbiórki Żywności. Tradycyjnie, organizatorem akcji było Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności. Nieocenionymi pomocnikami było również ponad 250 wolontariuszy ze szkół w Olkuszu i w Chechle.

– Wielkanocna Zbiórka Żywności to akcja, której celem jest dotarcie z pomocą żywnościową do jak największej liczy osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie oraz zapewnienie im godnych Świąt Wielkanocnych. «Święta godne, a nie głodne» to hasło, które towarzyszyło nam podczas akcji. Dzięki hojności mieszkańców, udało się zebrać 1.783,14 kg żywności. Dziękujemy ofiarodawcom, wolontariuszom, nauczycielom, kierownictwu sklepów za włączenie się w akcję. Dziękujemy za Wasze wielkie serca i liczymy na aktywne uczestnictwo w przyszłości! – mówi koordynatorka Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” Janina Lenarczyk.

W miniony piątek i sobotę wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, II Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, Zespołu Szkół nr 3 w Olkuszu, Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu oraz Szkoły Podstawowej w Chechle dyżurowali przy specjalnie oznaczonych koszach: produkty spożywcze przekazywali klienci sklepów sieci Biedronka w Kluczach i w Olkuszu, dwóch sklepów sieci Lidl w Olkuszu, wszystkich sklepów PSS „Społem” w Olkuszu, Stokrotki na Osiedlu Młodych oraz Lewiatana przy Alei 1000-lecia w Olkuszu.

Rekordzistami ponownie zostali uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu, którzy zebrali aż 872,63 kg żywności! 

– Takie akcje pokazują, że razem można góry przenosić! Mieszkańcy, którzy przy okazji robienia zakupów pamiętali o potrzebujących, mają naprawdę wielkie serca i nigdy nie zawodzą. Czasy są trudne, więc tym bardziej należą im się słowa uznania, że chcą się dzielić z innymi i robią to z potrzeby serca. Dziękujemy za każdy produkt, który trafił do naszych koszy. Dzięki temu Wielkanoc w wielu domach będzie choć trochę lepsza – podsumowuje koordynatorka akcji Janina Lenarczyk.

Teraz żywność w postaci paczek trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego powiatu.

Fot. organizatorzy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze