Olkuscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej zorganizowali dla pedagogów spotkanie, podczas którego zaprezentowano walizkę edukacyjną, która  wyposażona jest w imitację środków psychoaktywnych i przyrządów służących do ich ukrycia oraz zażywania. Walizka prezentowana jest przez policjantów  podczas szkoleń  przeznaczonych dla  nauczycieli i rodziców.   

Spotkanie odbyło się w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu. Policjantka z Wydziału Prewencji wspólnie z pracownikami sanepidu przeprowadziła prelekcję, na którą zaproszono pedagogów z  powiatu olkuskiego. Tematem spotkania była edukacja w obszarze zagrożeń i profilaktyki związanej ze środkami odurzających. Podczas spotkania wykorzystano tzw. profilaktyczną walizkę narkotykową. To doskonałe narzędzie zawierające przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Walizka wyposażona jest również w substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju narkotyki.

Dzięki temu narzędziu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów była o  wiele łatwiejsza, a pedagodzy będą lepiej przygotowani do walki z „nowymi zagrożeniami”.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
pavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Cukier puder też kokainę przypomina i co z tego.