przebojowy dzien dziecka 2014

W ostatni weekend Olkusz pamiętał o swoich najmłodszych mieszkańcach. W sobotę na rynku odbył się piknik połączony ze zlotem samochodów Mini, a w niedzielę na terenie Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego OSW Czarna Góra miała miejsce kolejna impreza plenerowa, tym razem nosząca nazwę „PrzeBOJOWY Dzień Dziecka”. Była to kontynuacja ubiegłorocznej propozycji, która spodobała się jej uczestnikom do tego stopnia, że teraz nie mogło jej zabraknąć w kalendarzu imprez prowadzonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Trudno zliczyć ile osób w niedzielne przedpołudnie wybrało się na ul. 29-listopada, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jedno jest jednak pewne – zdecydowaną większość stanowili główni bohaterowie dnia, którzy dzięki organizatorom mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi przedstawiciele służb mundurowych. Już sama nazwa imprezy „przeBOJOWY” sugerowała, że nie zabraknie akcentów wojskowych czy policyjnych.

Dzieci m.in. miały okazję poczuć się jak na poligonie, a to wszystko dzięki uczniom z mundurowego Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Nie zabrakło musztry wojskowej, strzelania do tarczy czy wymyślnych torów przeszkód. Milusińscy mieli także możliwość przyjrzeć się technikom związanym z udzielaniem pierwszej pomocy. O tę prezentację postarali się ratownicy medyczni z bukowieńskiej Grupy R1. Wydaje się jednak, że największe emocje na Czarnej Górze wzbudziła obecność strażaków i policjantów. Ci pierwsi już od początku trwania imprezy służyli swoim sprzętem i doświadczeniami. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zasiąść za kierownicą wozu bojowego, wziąć do ręki wąż gaśniczy, czy uruchomić świetlnego koguta.

Sporo niespodzianek dla dzieci i ich opiekunów przygotowali również olkuscy policjanci. Funkcjonariusze prezentowali ubiór bojowy zakładając kamizelki kuloodporne i hełmy. Do technika kryminalistyki ustawiła się długa kolejka zaciekawionych dzieciaków, które chciały obejrzeć walizkę daktyloskopijną. Każde z nich mogło odbić swoje ślady linii papilarnych na specjalnej folii. Dla najmłodszych dzieci przygotowano także konkurs plastyczny „Bezpieczne Wakacje”. Dorośli mieli za to możliwość założenia alkogoli oraz obejrzenia sprzętu którym posługują się policjanci ruchu drogowego.

Przy okazji pobytu na terenie basenu dzieci miały też możliwość skorzystania z placu zabaw, boisk sportowych i innych atrakcji jakimi dysponuje teren Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego. – Po raz drugi udało nam się przeprowadzić „PrzeBOJOWY Dzień Dziecka” i po raz drugi pragnę serdecznie podziękować mieszkańcom, że znowu tak licznie pojawili się na terenie naszych obiektów. Jestem wdzięczny i jednocześnie mocno zbudowany faktem, że tak wielu olkuszan wybrało akurat naszą ofertę na te wyjątkowe dni – mówi Dyrektor MOSiR-u Dariusz Murawski.

Organizatorami „PrzeBOJOWEGO Dnia Dziecka” byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, ZDZ Katowice – Liceum Ogólnokształcące „Mundurowe” w Olkuszu. 

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:48325}{joomplu:48223}{joomplu:48220}{joomplu:48149}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze