51

18. kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół nr 3 im. A. Kocjana w Olkuszu odbył się Międzyszkolny Konkurs Nauk Przyrodniczych. Tematem tegorocznej, I edycji były „Współczesne zagrożenia ekosystemów leśnych w Nadleśnictwie Olkusz”. Konkurs zorganizowali nauczyciele ZS nr 3 D.Kyzioł, T.Lis i M. Piątek. Nagrodami w konkursie były książki oraz przenośne nośniki pamięci ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Urząd Miasta i Gminy Olkusz oraz Nadleśnictwo Olkusz.

Dyrekcja szkoły i uczestnicy konkursu mieli zaszczyt gościć dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnip4180065ctwa Starostwa Powiatowego w Olkuszu pana Jana Książka oraz pana Pawła Kordaszewskiego – przedstawiciela Nadleśnictwa Olkusz, który wygłosił prelekcję multimedialną na temat „Współczesnych zagrożeń antropogenicznych lasów w Nadleśnictwie Olkusz.”
W konkursie brali udział uczniowie z gimnazjum i szkół średnich, których zadaniem było rozwiązanie testu, składającego się z 80 pytań.
W kategorii gimnazjum I miejsce zdobył Paweł Dzień z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu, II miejsce Jakub Oleś z Zespołu Szkół nr 1 w Bukownie, a III miejsce Anna Gałka z Gimnazjum nr 3 w Olkuszu.
W kategorii szkół średnich I miejsce zdobył Dawid Szwajcowski z ZS nr 3 w Olkuszu, II miejsce Agnieszka Kołodziej z ZS nr 3 w Olkuszu oraz III miejsce Mateusz Sołtysik z ZS nr 3 w Olkuszu.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w następnym roku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze