Olkusz

 Po raz ósmy w auli Zespołu Szkół Nr3 im. Antoniego Kocjana, spotkali się tancerze ze szkół Powiatu Olkuskiego, aby rywalizować, ale również wspólnie zatańczyć poloneza. 16 marca 2022 odbył się VIII Konkurs Taneczny „Nasz Polonez” o Puchar Dyrektorów Szkół Olkuskich.  Konkurs objął patronatem Starosta Olkuski Bogumił Sobczyk. Pamiątkowe puchary i statuetki ufundowało Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

 Uczniowie zaprezentowali układy poloneza, które oceniało jury w składzie: Wicestarosta Olkuski Paulina Polak, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Joanna Szatan – Kenderow, oraz dyrektorzy: I LO p. Irena Majda, IV LO p. Katarzyna Polak, ZS Nr4 p. Marida Zoń, ZS Nr3 Wojciech Panek. Uczniowie rywalizowali o puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Młodzież prezentowała się na parkiecie dostojnie w naszym tańcu narodowym. Ostatecznie zwyciężyło I Liceum Ogólnokształcące im K.K.Wielkiego w Olkuszu przygotowane przez p. Jakuba Stalę, II miejsce zajęło: IV Liceum Ogólnokształcące im K.K Baczyńskiego, które przygotowała p. Anna Głąb, III miejsce przypadło Zespołowi Szkół Nr3 im. A. Kocjana przygotowanemu przez p. Agatę Wdowik, wyróżnienie uzyskał Zespół Szkół Nr4 przygotowany przez p. Beatę Dumarę-Urban. Jury nagrodziło również najlepsze tancerki i najlepszych tancerzy. Statuetki otrzymali: Amelia Kyć z IV LO, Justyna Glonek z ZS Nr3, Kacper Papaj z I LO i Łukasz Krawczyk z ZS Nr4

Organizatorem Konkursu jest Agata Wdowik.

ZS nr 3 w Olkuszu0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze