Olkusz

Już po raz dziewiąty cała społeczność Zespołu Szkół Nr3 spotkała się na boisku, aby walczyć ze sobą w sportowej rywalizacji, w której najważniejsza jest idea FAIR PLAY. Po przerwie spowodowanej obostrzeniami znowu mogli zagrać w siatkówkę uczniowie, nauczyciele, absolwenci, sponsorzy i przyjaciele szkoły. Turniej Piłki Siatkowej „Fair Play Łączy Pokolenia” dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu, który był współorganizatorem, powrócił do tradycji grania w Hali. Po raz kolejny to swoiste, coroczne święto siatkówki zjednoczyło całą szkołę, dając okazję do wspólnej, dobrej zabawy.

Turniej otworzył oficjalnie dyrektor Wojciech Panek, a następnie w rozgrywkach wzięło udział 60 zawodników i zawodniczek. Najważniejsze jest to, że zagrać mógł każdy, kto się zgłosił.

Od dziesięciu lat ekonomik kontynuuje projekt, autorstwa Agaty Wdowik, który zwyciężył w ogólnopolskim konkursie w ramach programu „Szkoła bez Przemocy”. Jest to okazja dla uczniów i nauczycieli, aby spędzić czas na sportowo, sprawdzić swoją kondycję i siatkarskie umiejętności.

Dla absolwentów jest to możliwość odwiedzenia szkoły, porozmawiania z nauczycielami no i powspominania. Do udziału w turnieju „ Fair Play Łączy Pokolenia” zapraszani są również rodzice, sponsorzy, czyli osoby związane z Zespołem Szkół Nr 3 w różny sposób. Nauczyciele – emeryci przychodzą kibicować razem z uczniami.

Idea i formuła turnieju została też doceniona przez naszych sponsorów firmy: Tup-Tuś, oraz Bud-Metal, dzięki którym każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę. A Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu dostarczyło uczestnikom zapas wody. Choć wynik nie jest tutaj sprawą najważniejszą, dla zasady należy napisać, iż rywalizacja zakończyła się w tym roku zwycięstwem drużyny Sponsorów, przed drużyną Nauczycieli, miejsce III zajęła drużyna Uczniów.

ZS NR 3 w Olkuszu0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze