pwik

W środę, o godz. 15.00 Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Olkuszu na swojej stronie internetowej oficjalnie poinformował swoich odbiorców o tym, że woda w sieci wodociągowej pochodząca ze Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu jest zdatna do picia i nie ma konieczności jej wymiany w sieci wewnętrznej . Komunikat został wydany po wtorkowej decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu Agaty Knapik o zdatności do spożycia wody w czterech gminach powiatu olkuskiego.

Jak informuje Zarząd PWiK ostatnie wyniki badań wody pobranej do analizy wykazały, że woda wodociągowa Przedsiębiorstwa nie została zanieczyszczona, więc można z niej korzystać w sposób ciągły. Co to oznacza? Ano tyle, że nie trzeba wymieniać wody w sieci wewnętrznej (m.in. spuszczać jej z bojlerów). Jednocześnie do dyspozycji mieszkańców są numery telefonów, pod którymi wszyscy zainteresowani mogą uzyskać szerszą informację na temat aktualnego stanu wody.

– Dyspozytornia (linia czynna całodobowo) – (32) 643 01 74 lub nr alarmowy 994
– Sekretariat (dni powszednie w godz. 7-15) – (32) 643 13 52 lub (32) 643 14 15

– W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową w dniach 8-9 lutego 2016 roku, chcieliśmy podziękować Państwu za okazaną pomoc w czasie naszych działań, współpracę i wyrozumiałość – informują przedstawiciele Zarządu PWiK Sp. z o.o. w Olkuszu.

Słowa te skierowane są do mieszkańców gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze, pracowników PWiK Sp. z o.o., Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, pracowników Olkuskiego Sanepidu, Samorządowców – w szczególności sołtysów i pracowników służb kryzysowych oraz wszystkich innych, którzy do podziękowań się poczuwają.

21
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
21 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Nocny marekIxikszazaUMiG,UGK.małe muu Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nocny marek
Nocny marek

Dlaczego usunięto filmik ze sztabu kryzysowego , bo co pokazywał prawdę , pokazywał nieudolność rządzących ?

Ixik
Ixik

[quote name=”Bareja”]Panie pośle Osuch czy zgłosił pan sprawę do prokuratury, czy jest Pan członkiem układu? Pana brak reakcji na to wskazuje. Zawiodłem się bardzo głosując na pana.[/quote]
Na cholerę ma zgłaszać przecie prokurator też pił tę wodę to chyba wie.

szaza
szaza

Taka dobra woda ,ze od rana mnie mdli i boli zoladek,a juz nie wspomne o biegunce

Bareja
Bareja

Panie pośle Osuch czy zgłosił pan sprawę do prokuratury, czy jest Pan członkiem układu? Pana brak reakcji na to wskazuje. Zawiodłem się bardzo głosując na pana.

UMiG,UGK.
UMiG,UGK.

[quote name=”propaganda brukowa”][quote name=”Piotr Kubiczek”]Komunikat wydany wczoraj przez PWiK jest informacją dla mieszkańców o tym, że woda jest już zdatna do spożycia i nie ma konieczności jej wymiany w sieci wewnętrznej. Potwierdzeniem tego komunikatu jest wtorkowa decyzja Sanepidu, którą zamieściliśmy na naszym portalu już wcześniej. W tytule artykułu słowo „potwierdza” zostało zamienione na „informuje”, w celu jasności naszego redakcyjnego przekazu w stronę Czytelników.[/quote]p.Kubiczek przecież komentarze niesprzyjające Wam to tradycyjnie Wasza ekipa z działu propagandy pod wezwaniem”Herman GERING” zawsze usuwa i kasuje,bo niby są prawdziwe ale nie merytoryczne.[/quote]DAJCIE MIESZKAŃCY pow.olkuskiego JUŻ SOBIE ŚWIĘTY SPOKÓJ,BO OD TEJ PROPAGANDY WŁODARSKO-BRUKOWEJ a nie od… Czytaj więcej »

małe muu
małe muu

Oto oryginalna treść komunikatu wodociągów:
” INFORMACJA DLA ODBIORCÓW WODY
Woda z sieci wodociągowej, pochodząca ze Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu, jest zdatna do picia
dla potwierdzania odsyłamy do wydanej w dniu 09.02.2016r. Decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, której skan udostępniamy poniżej.
Wyniki badań wody pobranej do analizy wykazały, iż
sieć wodociągowa Przedsiębiorstwa nie została zanieczyszczona,
więc można korzystać w wody w sposób ciągły
(nie ma potrzeby wymiany wody w sieci wewnętrznej).”

Czy to coś pomogło?

propaganda brukowa
propaganda brukowa

[quote name=”Piotr Kubiczek”]Komunikat wydany wczoraj przez PWiK jest informacją dla mieszkańców o tym, że woda jest już zdatna do spożycia i nie ma konieczności jej wymiany w sieci wewnętrznej. Potwierdzeniem tego komunikatu jest wtorkowa decyzja Sanepidu, którą zamieściliśmy na naszym portalu już wcześniej. W tytule artykułu słowo „potwierdza” zostało zamienione na „informuje”, w celu jasności naszego redakcyjnego przekazu w stronę Czytelników.[/quote]
p.Kubiczek przecież komentarze niesprzyjające Wam to tradycyjnie Wasza ekipa z działu propagandy pod wezwaniem”Herman GERING” zawsze usuwa i kasuje,bo niby są prawdziwe ale nie merytoryczne.

Pietrek
Pietrek

Komunikat wydany wczoraj przez PWiK jest informacją dla mieszkańców o tym, że woda jest już zdatna do spożycia i nie ma konieczności jej wymiany w sieci wewnętrznej. Potwierdzeniem tego komunikatu jest wtorkowa decyzja Sanepidu, którą zamieściliśmy na naszym portalu już wcześniej. W tytule artykułu słowo „potwierdza” zostało zamienione na „informuje”, w celu jasności naszego redakcyjnego przekazu w stronę Czytelników.

ak
ak

Pokaz niekompetencji

Dalia
Dalia

Noto trezba zawieźć szklankę wody ale do sanepidu w innej miejscowości. Bo tu chyba jakies jaja są. Faktycznie skąd wiadomo, ze np w Chechle w domu nr 1 ma ktoś czystą wode lub w Kluczach w bloku na osiedlu na parterze. Moze glupio pisze ale chyba stosownie do tego co tu sie wogóle nam podaje do wiadomości.

pajace
pajace

[quote name=”pajace”]cyrk.komedia 😀 😆 🙂 😛 😀 😆 🙂 😛 😀 😆 🙂 😛 😀 😆 🙂 😛 😀 😆 🙂 :P[/quote]
Dalej pajace wodę mieszkańcom robią CUDOTWÓRCY. 😀 😆 😀 😆 😀 😆 😀 😆 😀 😆 😀 😆 😀 😆 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛

Grzegorz/
Grzegorz/

Zgadzam się z poprzednim komentarzem. I jako pracownik PWiK, potwierdzam iż dzisiejsza informacja podana przez Nasze Przedsiębiorstwo była spowodowana dezinformacją naszego społeczeństwa właśnie przez takie nieprecyzyjne informacje, wprowadzające jakieś domysły, znaki zapytania, produkowane nie wiadomo w jakim celu. Proszę więc o sprostowanie i napisanie, że informacja ta jest wyjaśnieniem wątpliwości dzwoniących zdezorientowanych odbiorców, którym serwuje się co rusz inne informacje. Pan Kubiczek napisał, że jest to oficjalne poinformowanie przez PWiK, że woda jest zdatna do picia, co jest nieprawdą ponieważ oficjalna informacja była podana przez wszystkich ( Sanepid, PWiK, Urzędy Miejskie, Urzędy Gminne, Starostwo i Sztaby Kryzysowe) w dniu 09.02.1016… Czytaj więcej »

informacja
informacja

związku z duża ilością pytaniami do PWiK dzisiaj o godzinie 15 została potwierdzona TYLKO informacja że nie trzeba spuszczać wody w instalacjach wewnętrznych w tym z bojlerów, piecyków gazowych itd. Wczorajszy komunikat sanepidu o przydatności wody do spożycia był zawieszony na stronach internetowych Wodociągów zaraz po jejgo wydaniu i był jednoznaczny że woda nadaje sie do spożycia. To co napisał Pan Redaktor Kubiczek nie jest PRAWDĄ!!! Jest przykładem braku wiedzy i umiejętności dziennikarskich, ale brakiem chęci napisania prawdy. Jeśli chce się ktoś dowiedzieć co jest prawdą proszę zadzwonić do wodociągów. A do Pana Kubiczka prośba żeby poprawił ten artykuł (a… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa

Robią z nas idiotów. Jak do odbioru 1 budynku pobiorą Ci próbkę wody do zbadania czy jest zdatna do picia i wyjdzie wynik negatywny, to karzą Ci przez następne 24 godz. spuszczać wodę z kranu i pobrać ją jeszcze raz do badania. Idiotyzmem tej metody jest fakt, że jest to woda PWiK i tylko przepływa przez wykonane do Ciebie przyłącze wody. Ale mistrzostwem świata jest: stwierdzenie skażenia wody, potwierdzenie, że nie nadaje się do żadnego użytku, przywrócenie właściwości wody do 100 procentowego użytku dla 80 tysięcy mieszkańców i to w nie cale 24 godziny. A mówicie, że nie wierzycie w… Czytaj więcej »

Starszy.
Starszy.

Panie Starosto Piasny,Burmistrzu Piaśnik,Pani Knapik !!!!! Nie róbcie z mieszkańców Olkusza i okolic idiotów ! Czy od wczoraj 9 lutego 2016 r, po ogłoszeniu oficjalnym przez Starostę i Inspektora Sanitarnego P.Knapik ,że woda jest zdatna do użytku, do dzisiaj, to jest 10 lutego 2016 do godz.15.00, czyli do potwierdzenia przez PPWiK, woda w Olkuszu była zdatna do picia, czy nie ? Kto w końcu odpowiada za informację podawaną do mieszkańców miasta w tak poważnej kwestii jak skażenie wody pitnej.Nie igrajcie z ludzkim /obywateli/ Miasta Olkusza i Powiatu zdrowiem !

Bareja
Bareja

[quote name=”peak”]Chciałbym się dowiedzieć (jeśli coś ominąłem to wybaczcie) – kiedy została pobrana próbka, której wynik poznaliśmy 8 lutego? Czy laboratorium, w którym przeprowadzane są badanie próbek wody pracuje od poniedziałku do piątku czy do niedzieli?[/quote]
Czy jest ktoś na forum kto widział aby pobierano próbki wody w punktach odbioru, na ostatnim pietrze bloku, domu na końcu ulicy ??? Skąd wiadomo że jest zdatna do spożycia, może stąd, iż jeśli od początku stycznia nikt się prawdopodobnie nie przekręcił to się uodpornił ???!
Podane numery telefonów nie działają nawet w zwykłych sytuacjach.

pajace
pajace

cyrk.komedia 😀 😆 🙂 😛 😀 😆 🙂 😛 😀 😆 🙂 😛 😀 😆 🙂 😛 😀 😆 🙂 😛

peak
peak

Chciałbym się dowiedzieć (jeśli coś ominąłem to wybaczcie) – kiedy została pobrana próbka, której wynik poznaliśmy 8 lutego? Czy laboratorium, w którym przeprowadzane są badanie próbek wody pracuje od poniedziałku do piątku czy do niedzieli?

...
...

[quote name=”pytająca”]Czegoś tutaj nie rozumiem… Wczoraj na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu odwołano alert, więc mieszkańcy ze spokojem i radością odkręcili kurki, a dzisiaj o 15.00 Zarząd PWiK oficjalnie potwierdza, że woda jest faktycznie czysta. A co by się stało, gdyby dzisiaj jednak potwierdzono, iż woda w dalszym ciągu jest zanieczyszczona?! Jeśli wczoraj nie było takiej pewności, to dlaczego odwoływano alert? Proszę mi to wyjaśnić, bo gdzieś się pogubiłam…[/quote]

Brak słów… Osoby odpowiedzialne za wydarzenia ostatnich dni powinny poniesc ospowiedzialnosc prawna za wyrzadzone szkody. Mam nadzieje, ze mieszkancy tego dopilnuja.

kabotyni
kabotyni

PIC na wodę fotomontaż.Jak jest dobra woda zdatna do spożycia to dajcie Alfredowi i innym kabotyną ,oszustom niech się przy Was napiją tej super dobrej wody po połowę szklanki 100g.

pytająca
pytająca

Czegoś tutaj nie rozumiem… Wczoraj na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu odwołano alert, więc mieszkańcy ze spokojem i radością odkręcili kurki, a dzisiaj o 15.00 Zarząd PWiK oficjalnie potwierdza, że woda jest faktycznie czysta. A co by się stało, gdyby dzisiaj jednak potwierdzono, iż woda w dalszym ciągu jest zanieczyszczona?! Jeśli wczoraj nie było takiej pewności, to dlaczego odwoływano alert? Proszę mi to wyjaśnić, bo gdzieś się pogubiłam…