lo1 przeds

17 marca 2014 roku w Krakowie odbył się Finał II Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości organizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania
/ Polish Open University / oraz VII LO im. Zofii Nałkowskiej.  Z satysfakcją informujemy, że I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu zajęło II miejsce. Temat tegorocznej edycji turnieju brzmiał : „ Zostań Einsteinem biznesu – innowacyjny pomysł na firmę”. Turniej składał się z 2 etapów, z których do finału kapituła zakwalifikowała 10 z 35 zgłoszonych szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski. W finale 3-osobowe zespoły reprezentujące 10 szkół zaprezentowały swój innowacyjny pomysł na firmę. Uczniowie z klasy 2e Dominik Ziarno, Bartosz Substelny i Szymon Gus pod opieką mgr Grzegorza Kaszewskiego przygotowali oraz zaprezentowali projekt innowacyjnej firmy dotyczący Spółdzielni Socjalnej „Rynek Pracy”.

W nagrodę nasz zespół otrzymał drukarkę laserową MS310d ufundowaną przez firmę Lexmark Polska, zaproszenia na szkolenie od firmy Capgemini Polska sp. z o.o. , voucher promocyjny na usługi telefoniczne od firmy Tartel Sp. z o. o. , nagrody książkowe od Explanator Wydawnictwo i szkolenia oraz od Wydawnictwa Szkolnego PWN, słodkie upominki od firmy Bahlsen Polska Sp. z o.o. oraz dyplomy i listy gratulacyjne. Młodzież I LO po raz kolejny udowodniła, że nie tylko bardzo dobrze zna rynek pracy, ale także jest przedsiębiorcza i kreatywna co potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu to „przedsiębiorcza szkoła”. Małopolski Turniej Przedsiębiorczości jest jednym z elementów Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Procesu Dydaktycznego w Zakresie Przedsiębiorczości, który Wyższa Szkoła Zarządzania / Polish Open University zainaugurowała w marcu 2006 r., a którego celem jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w zakresie nowoczesnych metod nauczania oraz propagowanie postaw przedsiębiorczych, kreatywności i inicjatywy w działaniu, a także aktywnej postawy wśród młodzieży.

Laureatami II Małopolskiego Turnieju Przedsiębiorczości zostali:

I miejsce : V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

II miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego
w Olkuszu

III miejsce: Zespół Szkół nr 3 im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Wadowicach

Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli:
Wojewoda Małopolski – Jerzy Miller
Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa
Prezydent Miasta Krakowa – Jacek Majchrowski
Przewodniczący Rady Miasta Krakowa – Bogusław Kośmider
Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miasta Krakowa – Marta Patena
Małopolski Kurator Oświaty – Aleksander Palczewski
Dyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Jarosław Chodźko
Prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości – Zbigniew Modrzewski
Prezes Zarządu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. – Wiesław Bury
Dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości – Rafał Solecki

Tekst: I LO W Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o