W miniony czwartek w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu gościła Emilia Kotnis-Górka – absolwentka tego liceum, dziennikarka „Przeglądu Olkuskiego”. Spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach cyklu „Słynni absolwenci I LO”, który od wielu lat jest realizowany w naszej szkole. Gościa powitała dyrektor szkoły – Irena Majda. Pani Emilia była wśród tych uczniów, którzy jako ostatni zdawali w 2004r. „starą maturę”. Pani Emilia Kotnis – Górka wspominała swoich nauczycieli, wychowawczynię – Jadwigę Walusiak, wspaniałe klasowe wycieczki, Juwenalia, inne imprezy szkolne oraz swoich kolegów i koleżanki z klasy. Spotkanie przebiegło w ciepłej, serdecznej atmosferze. Gość podkreślił, że miło wracać po latach w szkolne mury.

Pani Emilia opowiedziała młodzieży o swoich młodzieńczych zainteresowaniach i o swojej dziennikarskiej drodze, która rozpoczęła się w I LO pod okiem Jacka Sypienia, też dziennikarza i regionalisty. Ukończyła socjologię oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiowała również za granicą na Uniwersytecie Fryderyka Aleksandra w Norymberdze. Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w TVP Kraków, portalu Interia.pl, „Gazecie Krakowskiej”, PAP i wielu innych mediach. Współpracowała też z mediami branżowymi. Obecnie jest dziennikarką w „Przeglądzie Olkuskim”.

Na zakończenie spotkania pani Emilia przekazała do utworzonej wiele lat temu, „Biblioteczki Absolwentów” – książkę pt. „ Organizacje pozarządowe. Zarządzanie, kreowanie wizerunku i współpraca z mediami w III sektorze”, którą wydała wspólnie z olkuszaninem Mateuszem Wysockim.
Spotkanie zorganizowała Bogusława Wajdzik.


Tekst nadesłany przez I LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze