5

28 listopada 2018 r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród szkołom wyróżnionym w Małopolskim Konkursie „Tradycje niepodległościowe w mojej szkole – 1918 ”, organizowanym w ramach ogólnopolskich obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

Z satysfakcją informujemy, że nasze Liceum zostało Laureatem Konkursu w kategorii szkoła średnia dzięki zaangażowaniu uczniów: Anny Górskiej z kl. 2a, Szymona Bigaja z kl. 2a i Jakuba Salwińskiego z kl. 1c oraz nauczycieli: mgr Angeliki Kubańskiej i mgr Bogusławy Wajdzik.

2

Konkurs został zorganizowany przez Małopolską Fundację Stypendialną Sapere Auso wraz z partnerami projektu: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jan Pawła II oraz Fundację „Zawsze Warto ”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

1

Organizatorzy zaprosili do udziału w konkursie szkoły naszego województwa, które na rok 2018 mogą poszczycić się co najmniej – 100 letnią historią funkcjonowania. W opracowaniu należało przedstawić – udział uczniów i nauczycieli w walkach o niepodległość Polski, udział w Legionach, udział w Wielkiej Wojnie 1914-1918, drużyny harcerskie i skauting, drużyny strzeleckie, sylwetki wybitnych osób związanych ze szkołą, a zaangażowanych w walkę o wolną Polskę w 1918 roku.

3

W pracy pojawiły się treści i dokumenty opisujące lokalną historię, a przede wszystkim historię szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem lat 1914-1918. Opis zawierał kontekst historyczny i pokazywał drogę lokalnej społeczności do niepodległości, praca była wzbogacona zdjęciami i materiałami ikonograficznymi.

4

Konkurs miał charakter regionalny i skierowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich w Małopolsce. Szkoła mogła wysłać na konkurs tylko jedno opracowanie.

W nagrodę nasze Liceum otrzymało kamerę cyfrową, a uczniowie zestaw książek historycznych i pamiątkowe dyplomy.
Serdecznie gratulujemy! 

I LO w Olkuszu
 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze