Mieszkańcy podolkuskiego Zimnodołu stanowczo sprzeciwiają się budowie elektrowni wiatrowej. Wsparcie znaleźli w parlamentarzystach Prawa i Sprawiedliwości, z którymi spotkali się ostatnio na zebraniu wiejskim. Czy wiatraki staną się elementem krajobrazu w Zimnodole, czy też mieszkańcom uda się nie dopuścić do realizacji inwestycji?
Elektrownia wiatrowa to inwestycja Pawła i Jacka Piasnych. Przedsiębiorcy mają już opracowany raport oddziaływania na środowisko, który był jednym z tematów spotkania. Mieszkańcy Zimnodołu, Osieka i Zawady założyli stowarzyszenie „Stop wiatrakom”. Zaczynają prężnie działać, a na ostatnim spotkaniu w Zimnodole swoje wsparcie zadeklarowali Andrzej Adamczyk z Krzeszowic i Jacek Osuch.
Ustawa będzie jesienią?
Poseł Andrzej Adamczyk jest przewodniczącym nadzwyczajnej podkomisji do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zapowiedział, że stosowne zapisy prawne dotyczące głównie odległosci, w jakich elektrownie wiatrowe mogą być budowane od zabudowań, powinny być gotowe jesienią. – Swój projekt przygotowuje również Kancelaria Prezydenta RP. Czekamy na ten dokument, by połączyć go z naszym i wspólnie szybką ścieżką legislacyjną doprowadzić do jak najszybszego wejścia w życie nowych przepisów. Mam nadzieję, że stosowna ustawa ujrzy światło dzienne jesienią. Sugerujemy, by odległość wiatraków od zabudowań wyniosła 3 km, tak, jak w Wielkiej Brytanii. W Stanach Zjednoczonych ta odległość wynosi nawet do 5 km. Nie jesteśmy przeciwni pozyskiwaniu zielonej energii, ale nie chcemy, by odbywało się to kosztem mieszkańców. Nie możemy pozwalać na pogorszenie warunków życia czy pomniejszaniu wartości nieruchomości – podkreśla poseł Adamczyk. Przypomina jednocześnie, że w obowiązujących zapisach prawnych brak jest zapisów dotyczących kontroli i przeglądów wiatraków.
Parlamentarzyście wtóruje poseł Jacek Osuch. – Sprawa jest jednoznaczna. Każdemu inwestorowi powiemy tak, ale nie w takich warunkach jak w Zimnodole. Postaramy się pomóc mieszkańcom – twierdzi Osuch.
Parlamentarzyści zapewnili, że mieszkańcy otrzymają również pomoc prawną od wyspecjalizowanej w tematyce elektrowni wiatrowych warszawskiej kancelarii.
Pojedźcie do Gołdapi
Andrzej Adamczyk opowiedział zebranym o swojej wizycie pod Gołdapią, gdzie stoi 17 wiatraków. – Gdy zapytać ludzi, jak im się tam żyje, to płaczą. Narzekają, że nie mogą spać, mają „migające słońce i księżyc”. Nikt u nich nie kupuje ziemi. Nie powstały też nowe miejsca pracy – te wiatraki nadzoruje jedna osoba. Każdemu, kto ma wątpliwości związane z wiatrowymi elektrowniami, polecam wizytę w tym miejscu. Podobna inwestycja miała być realizowana w Sułoszowej. Jednak tam włodarz gminy nie zgodził się na nią, gdy zobaczył, że ludzie są temu przeciwni. W Bawarii demontowanych jest 9 tysięcy elektrowni wiatrowych, również w Holandii. Jest duże prawdopodobieństwo, że trafią one do Polski. Jeśli burmistrz wyda zgodę na inwestycję w Zimnodole, wówczas możecie domagać się odszkodowania od gminy – opowiadał poseł Adamczyk.
Mieszkańcy obecni na spotkaniu podnosili, że nie wyobrażają sobie wiatrakowej inwestycji nieopodal swoich domów. – Wiem, co znaczy spać 2 – 3 km od wiatraków. One nie powinny stać w dolinach, bo fale, jakie wytwarzają będą się kumulować. Kilka lat temu nie mieliśmy takiej świadomości. Teraz mamy tu piękną oazę spokoju, a wiatraki to zniszczą. Jak u nas wygląda demokracja? Dwóch ludzi chce stawiać wiatraki, a trzy wsie nie mogą się temu skutecznie przeciwstawić? – takie głosy padały z sali.
Uczestnicy spotkania mieli też zastrzeżenia do samego raportu. – Nie ma w nim ani słowa o oddziaływaniu na zdrowie. Nie ma też w nim sprecyzowanych dojazdów do wiatraków. Raport nie jest szczegółowy – mówili zimnodolanie.
Paweł Piasny przypomniał zebranym, że kilka lat temu w rozmowach mieszkańcami usłyszał, że może budować turbiny, ale nie po dwóch stronach wsi, a po jednej.
Kolejnym poruszonym tematem była kwestia wystąpienia inwestorów o dalsze tereny pod budowę wiatraków. – Panowie Piaśni wystąpili o zmiany w studium. Nie skończy się na trzech wiatrakach. Chcecie z naszej wsi zrobić skansen. Nie mówimy wiatrakom „nie bo nie”, ale chcemy po prostu spokoju – podnosiła sołtys Zimnodołu.
Paweł Piasny zadeklarował, że wycofa wniosek o nowe tereny pod inwestycję. – Mówiłem, że w raporcie będzie mowa o trzech wiatrakach i jest. Gdybym wiedział, że to spotkanie będzie takiej rangi, zaprosiłbym autorów raportu i to im moglibyście zadawać wiele pytań – mówił Piasny.
Co dalej?
Mieszkańcy poparli kilka uchwał, jakie Rada Sołecka skieruje do burmistrza Dariusza Rzepki. Dotyczą one sprzeciwu wobec budowy fermy wiatrowej, odrzucenia raportu oddziaływania na środowisko, z uwagi na fakt, iż dotyczy on starej zabudowy wsi (bez uwzględnienia nowej strefy zabudowy) oraz uznania raportu za niezgodny z polityką przestrzenną gminy. W kolejnych uchwałach mieszkańcy wzywają burmistrza do odmowy wydania decyzji środowiskowej, a także domagają się zmian w planie przestrzennym.
Zapytaliśmy Pawła Piasnego, czy podtrzymuje swoje zdanie, że procedura dotycząca inwestycji jest prowadzona zgodnie z prawem. – Podtrzymuję swoje stanowisko. Po raz kolejny mogę przedstawić cały przebieg procedury na podstawie posiadanych dokumentów na najbliższym spotkaniu we wtorek. Tym samym udowodnię, że wszystko było robione zgodnie z prawem, a mieszkańcy mieli świadomość, że tego typu inwestycja ma być realizowana. Do czerwca 2012 roku nie było ani jednego protestu w tej kwestii. Odnoszę wrażenie, że sprawa ta zaczyna przybierać coraz bardziej charakter polityczny. Swoje przekonanie opieram na tym, że zaangażowali się w nią parlamentarzyści, którzy nie dostrzegają prawdziwych bolączek dotykających społeczeństwo, a angażują się w kwestię wiatraków, głosząc populistyczne hasła. Czy moi oponenci dysponują jakimikolwiek dokumentami świadczącymi o tym, że w którymkolwiek miejscu złamałem prawo, czy może opierają swoje insynuacje na plotkach i pomówieniach? – mówi Paweł Piasny.
Kolejna odsłona dyskusji o wiatrakach nastąpi w najbliższy wtorek o godz. 13.00 w olkuskim Centrum Kultury, gdzie odbędzie się rozprawa administracyjna.
[quote name=”m”]a mnie tam wiatraki się podobają :lol:[/quote]
Ten który masz w domu
a mnie tam wiatraki się podobają 😆
[quote name=”gvbsa”] Cytować qwbsa nie warto.:[/quote]
Widać całkowity brak argumentów mogących udowodnić mieszkańcom wsi, że ich opór jest bezpodstawny.Ergo: mają oni całkowitą rację nie wyrażając zgody na budowę wiatrowej farmy – jej zwolennicy prezentują dyskwalifikujący ich poziom dyskusji i dobitnie udowadniają, że nie dysponują żadnymi wartościowymi racjamiprzemawiającymi za sensem realizacji tej inwestycji.
no i zapomnieliście, że temperatura wzrasta o kilka stopni, wzmaga się wiatr, mnożą się burze i grad. fujarki nie grają, kobity niczego nie doznają.
Panie Premierze – jak żyć? 😥
[quote name=”fkr”] a karawana jedzie dalej[/quote]
Właśnie! Karawana sobie pojedzie, a karawan przyjedzie, bo trudno będzie w zdrowiu i szczęściu przeżyć w towarzystwie farmy wiatraków. Konkrety? Proszę bardzo! Przywoływano tutaj różne przykłady, mające zobrazować wielkość konstrukcji, więc dodam jeszcze jedną. Standardowe mieszkanie w bloku ma 2,5 m. wysokości. 175 m wiatraka wraz z łopatami to wysokość 70-piętrowego bloku!!! Najwyższe w Olkuszu mają zaledwie 4 piętra, więc dopiero osiemnastokrotne ich podwyższenie, pozwoli zobrazować wielkość planowanych wiatraków. I proszę nie wciskać kitu, że puszczenie w ruch takich gigantów, kilkaset metrów od zabudowań mieszkalnych, jest całkowicie obojętne dla organizmów ludzi i zwierząt. Nie trzeba być ekspertem – wystarczy trochę wyobraźni i wiedzy podstawowej. Umiejętność robienia pieniędzy jest jak najbardziej godna pochwały, ale nie wtedy, gdy chce się je zdobyć za wszelką cenę, mając głęboko w tyle potrzeby innych ludzi.
[quote name=”fkr”] ale zero konkretów. typowe działanie histeryczne [/quote]
Konkret jest jeden – zasadniczy: Mieszkańcy Zimnodołu, Osieka, Zedermana i Zawady NIE WYRAŻAJĄ ZGODY na budowę elektrowni wiatrowej, na nieodwracalne zniszczenie środowiska naturalnego, na puszczenie ich z torbami, jako właścicieli niezbywalnych terenów rolniczych i budowlanych. Wystarczy? Oczywiście, ze wystarczy.
Histeryczne, niegramatyczne, obraźliwe i ortograficznie żenujące są jedynie wpisy zdesperowanego jednego/dwóch „obrońców” tego skandalicznego projektu.
[quote name=”G….t”]do bogdan zimnodól:
niepotrzebnie dajesz się prowokować, tym sposobem Pawłeł i Jacek Piaśni odbijają dyskusję na tematy które nie mają nic wspólnego z problemem mieszkańców Zimnodołu.
Zamiast polemizować z słupem lepiej przekonywać Olkuszan o tym co jest ważne w proteście i zabiegać o poparcie nie tylko tych mieszkajacych w bezpośredniej okolicy. Od wizerunku Pawła Piasnego zależy jego przyszłość i to ilu będzie miał ” przyjaciół ” w Karkowie i Olkuszu.
Ktoś będzie opiniował wnioski o dofinansowanie, ktoś inny pomaga w uzyskaniu zgody od dyrekcji Tauronu. Jeżeli Paweł nie ma woli na to aby szanować innych to wypunktujcie go tam gdzie musi zwrócić się o wspólpracę ( poza Olkuszem ) przy tworzeniu inwestycji i użyjcie społecznej argumentacji.
Jestem przekonany że nie wszystko było / jest robione jak należy..[/quote]
Tu masz lepiej grać takimi kartami jakimi rozdali 🙂
[quote name=”G….t”]
Jestem przekonany że nie wszystko było / jest robione jak należy..[/quote]
G…t
Twoje teorie spiskowe są już śmieszne. szczekasz, wyjesz, ale zero konkretów. typowe działanie histeryczne :zzz
jak to leciało?
psy szczekają, a karawana jedzie dalej 8)
do bogdan zimnodól:
niepotrzebnie dajesz się prowokować, tym sposobem Pawłeł i Jacek Piaśni odbijają dyskusję na tematy które nie mają nic wspólnego z problemem mieszkańców Zimnodołu.
Zamiast polemizować z słupem lepiej przekonywać Olkuszan o tym co jest ważne w proteście i zabiegać o poparcie nie tylko tych mieszkajacych w bezpośredniej okolicy. Od wizerunku Pawła Piasnego zależy jego przyszłość i to ilu będzie miał ” przyjaciół ” w Karkowie i Olkuszu.
Ktoś będzie opiniował wnioski o dofinansowanie, ktoś inny pomaga w uzyskaniu zgody od dyrekcji Tauronu. Jeżeli Paweł nie ma woli na to aby szanować innych to wypunktujcie go tam gdzie musi zwrócić się o wspólpracę ( poza Olkuszem ) przy tworzeniu inwestycji i użyjcie społecznej argumentacji.
Jestem przekonany że nie wszystko było / jest robione jak należy..
Uważaj Bogdan bo znowu Cię zmoderują. :-*
Ja tam wolę powiedzenie – lepiej z mądrym stracić, niż z głupim zyskać 8)
sds na budowie kojarzy mi się z młotkiem .Co do kultury to jak byś ją miał to moglibyśmy kulturalnie porozmawiać/popisać/ Jak ktoś mi kiedyś powiedział z GŁUPIM SIĘ NIE NAGADASZ A ZE SMARKATYM NIE NAJESZ i ty le na ten temat. 🙂
[quote name=”bogdan zimnodól”]moderacja[/quote]
ooo, wysoka kultura wychodzi z … butów 😆
moderacja
no i jaki wiatr z takich kolosów będzie powstawał. wyobraźcie sobie co się będzie działo za śmigłami. nie będzie się dało ustać na nogach, tak silnie będzie wiało
Wyzwiska nie są argumentami, ale dowodem kompletnego ich braku.
175 metrowy wiatrak (czyli 112 m. wieża i 63 m. łopata), to budowla o trzydzieści pięć metrów wyższa od 42-kondygnacyjnego hotelu Mariott w Warszawie, a zaledwie o 13 m. niższa niż „wzrost” Pałacu Kultury, liczony do jego dachu. Łatwo wyobrazić sobie konsekwencje usytuowania takich gigantów tuż obok ludzkich siedzib. Elektrownie wiatrowe to sposób na szybkie zrobienie dużych pieniędzy i szybką wyprowadzkę ich właścicieli w miejsce, gdzie da się żyć i spokojnie tę kasę wydawać. Tyle tylko, że wszyscy inni mieszkańcy będą musieli zostać w swoich domach. O rozwoju wsi można zapomnieć – chyba tylko idiota zdecydowałby się na zakup działki, wybudowanie na niej domu i zamieszkanie w towarzystwie wiatrowej farmy.
[quote name=”bogdan zimnodól”]Przeprowadzając się do Zimnodołu [/quote]
to się wyprowadź. dobrze zrobisz sobie i matce ziemi
Przeprowadzając się do Zimnodołu nie miałem pojęcia że mieszkaniec Zimnodołu zafunduje swojemu sołectwu wątpliwą atrakcje w postaci FARMY WIATROWEJ.Dla porównania wysokości ATRAKCYJNEGO WIATRAKA wraz z piórem do pełnej jego wys.180m WIEŻA EIFFLA WYS 324m STATUA WOLNOŚCI WYS.93m BIG BEN wys.96m. Na temat tych czterech budowli dyskutować też można. Co do ekologów że mieszkańcy Zimnodółu to ciemnogród to najpierw zacznijcie segregować odpady przestańcie zaśmiecać lasy palić w piecach plastiki a w tedy porozmawiamy o ekologi.Dla mniej wtajemniczonych proszę poczytać różne informacje odnośnie FARM PARKÓW WIATROWYCH
[quote name=”eeeee”][quote name=”cba”][quote name=”uczciwy”]To jest własnie ta wiejska Polska. Aby tylko sąsiad nie miał lepiej niż ja. Zablokuja każdą mądrą inicjatywe. Ciemnogród, komuna i pies ogrodnika. Sam nie zje to drugiemu nie da. Wstyd i hańba. Przeciwni są wiatraką a pewnie co drugi wylewa szambo na pole a smieci wyrzuca do lasu.[/quote]
Caps lock ci się zaciął , matole ekologiczny !
ZGADZAM SIE W 100% CO DO SLOWA!!! TO JEST WLASNIE ZACOFANIE-POKI MOHERY NIE PZESTANA SIE PULTAC -POLSKA TO BEDZIE SREDNIOWIECZE!! DZIEKI MOHERY ZA WSTYD ,KTORY NAM PRZYNOSICIE!!!!
Z RESZTA -CO ONI MOGA WIEDZIEC NA TEMAT EKOLOGI????????[/quote]
Obecnie polski system wsparcia odnawialnej energii należy do najdroższych w Europie. Elektrownie wiatrowe, wodne i na biomasę za każdą MWh dostają rynkową cenę energii – ok. 200 zł, a do tego certyfikat ekologiczny wart 270 zł. Taki system jest zbyt drogi – w ub. roku zielone certyfikaty kosztowały Polskę 2,5 mld zł.
Z kosztownego wsparcia odnawialnych źródeł energii wycofują się także inne kraje, m.in. Niemcy i Czechy.
Ministerstwo Gospodarki pracuje nad nowym sposobem wspierania odnawialnych źródeł energii, donosi „Rzeczpospolita”. Planowane jest ograniczenie dotacji do zielonej energii. Firmy budujące farmy wiatrowe stracą część dopłat.
Z informacji gazety wynika, że resort proponuje organizowanie przetargów na dotacje do budowania takich elektrowni. Co więcej, ma być ustalana roczna pula nowych mocy, którym przysługiwać będzie dofinansowanie.
Według planów, firmy które skorzystają z dofinansowania inwestycji, będą musiały potem sprzedawać zieloną energię po cenie rynkowej, czyli takiej jak pozostali producenci.
http://www.librefoundation.org/nowina-2
Jak podaje artykuł Daniela Wenzela „Rażące błędy w prognozach kosztów prądu z OZE” w niemieckim dzienniku Die Welt, prawie wszystkie prognozy co do rozwoju i kosztów wiatraków i paneli słonecznych w Niemczech okazały się błędne, z kosztami zaniżonymi przynajmniej dwa razy, a czasem pięć razy!
– Może błędy te były przypadkowe. Ale doprowadziły one do sytuacji gdy zwykły człowiek w Niemczech płaci najwyższe na świecie stawki za energię elektryczną, budżet Niemiec przekazuje deweloperom Odnawialnych Zródeł Energii sumy większe od całego rocznego deficytu budżetowego Polski, a na spłaty długów wobec deweloperów OZE potrzeba będzie 20 lat. Bogate Niemcy pewno to wytrzymają, chociaż media i obywatele niemieccy są oburzeni. Ale czy to ma być droga dla Polski?
Ceny energii w Niemczech już są wyśrubowane, bo do rachunków za prąd dolicza się pieniądze na dopłaty dla producentów „zielonej energii”. W tym roku te dopłaty dla elektrowni wiatrowych, słonecznych i biogazowni obciążą rachunki Niemców za prąd astronomiczną kwotą 18-20 mld euro.
Napędzany dotacjami boom na budowę instalacji zielonej energii wywołał też liczne problemy w niemieckiej sieci przesyłowej. Zaprojektowano ją do przesyłu energii z nielicznych dużych elektrowni, a teraz ta sieć boryka się z przesyłem energii z tysięcy małych elektrowni dostarczających energię niestabilnie.
Problemy niemieckiej sieci przesyłowej doprowadziły już nawet do zaburzeń w pracy sieci przesyłowych państw sąsiadujących z Niemcami, takich jak Czechy i Polska. Sieci elektroenergetyczne tych państw są połączone z siecią w Niemczech i zaburzenia niemieckiej sieci mogą doprowadzić nawet do przeciążenia oraz awarii czeskich i polskich sieci.
Polecem dla zainteresowanych:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,14091092,Kanclerz_Angela_Merkel_chce_ograniczyc_dotacje_do.html#BoxBizTxt
WIATRAKI W ZIMNODOLE TAK!
My Zimnodolanie , Zawadzanie i Osieczanie i tak bedziemy głosować na nasego Pawełka. Przeca to nasz chłopok, z dziada pradziada, kość z kości. Un ci nasz jest przeca. Lepi go miec na jakimś urzyndzie. Może co załatwi, jaką drogię, abo remont remizy. Nas ci on i swojski, a ze tam chcioł jakiesik wiatroki budować bez nos to cza mu wybacyć.Jaki jest taki jest, ale nos zimnodolsko-zawadzko- osiecki.
Niech w Zedermanie robią wiatraki pieprzyć Zimnodół później ludzie będą się prosić jak w Suoszowie by tylko postawili …
http://www.ncbj.edu.pl/content/niezalezna-ocena-kosztow-produkcji-energii-elektrycznej
Energia wytwarzana przez Farmy Wiatrowe just dużo droższa. Kto zapłaci za droższy prąd? Piasny?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_wiatrowa
Elektrownie wiatrowe charakteryzują się dużą zmiennością dostarczanej mocy, zależną od warunków meteorologicznych, przez co wymuszają na tradycyjnej energetyce utrzymywanie rezerwy mocy oraz znaczącej rozbudowy infrastruktury gazowej, tak aby w każdej chwili można było zastąpić lub uzupełnić spadek mocy dostarczanej przez elektrownie wiatrowe.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_wiatrowa
W Niemczech istnieje ok. 16 tysięcy turbin wiatrowych (jedna warta kilka milionów), mogących zaspokajać do 15% zapotrzebowania na energię elektryczną, jednak problemy ze zjawiskiem ciszy wiatrowej powodują, że produkują tej energii zaledwie 3%.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Elektrownia_wiatrowa
W Polsce tylko w niewielu miejscach sezonowo prędkość wiatru przekracza 4 m/s, co uznawane jest za minimum, aby mogły pracować urządzenia prądotwórcze wiatraków energetycznych. Na terenie Polski przeważają strefy ciszy wiatrowej. Najlepsze warunki wiatrowe w Polsce panują nad Bałtykiem, w okolicach Suwalszczyzny oraz na Podkarpaciu. Polskimi „zagłębiami wiatrowymi” są przybrzeżne pasy w okolicach Darłowa i Pucka.
[quote name=”obecny”]dzisiaj widac ze gdyby Pan Rzepka byl wyautowany to mielibysmy duzo mniej problemow w Olkuszu! a tak to dorwali sie chlopcy z PO do wladzy i mamy to co mamy , polozona sluzba zdrowia, likwidacja szkol , zmniejszona populacja w Olkuszu , duzo moich kolegow wyjechalo do innych krajow , i kolezanek tez , nie wspomne o wszechobecnym brudzie. dlaczego o tym nie napiszecie wskazujac konkretnych ludzi odpowiedzialnych za taki stan ?[/quote]
Służbę zdrowia w Olkuszu także położył PiS. Przecież radny Kieca głosował za prywatyzacja a radny Wójcik się wstrzymywał, a posłowie Osuch i Adamczyk nic w tej materii nie zrobili chociaż podobno poseł Orkisz się do nich zwracał
do obecny:
Mieszkańcom Zimnodołu nie pomagasz, to chyba od Piasnego jesteś.
dzisiaj widac ze gdyby Pan Rzepka byl wyautowany to mielibysmy duzo mniej problemow w Olkuszu! a tak to dorwali sie chlopcy z PO do wladzy i mamy to co mamy , polozona sluzba zdrowia, likwidacja szkol , zmniejszona populacja w Olkuszu , duzo moich kolegow wyjechalo do innych krajow , i kolezanek tez , nie wspomne o wszechobecnym brudzie. dlaczego o tym nie napiszecie wskazujac konkretnych ludzi odpowiedzialnych za taki stan ?
i jescze jedno:całkowicie przemilczana jest nieobecnosc Pana Burmistrza ktory to ma zezwolic albo nie na te wiatraki . tak naprawde to widac ze Pan Burmistrz juz nie wychyla nosa z Urzedu. Czego sie Pan boi , przeciez Pan Piasny jest Pana POplecznikiem to on wspieral publicznie Pana w kampanii na burmistrza w II turze przeciwko Panu Poslowi Osuchowi , a czy czasami to nie jest tak że Pan teraz wspiera go z tymi wiatrakami ?
[quote name=”obecny”]Pani Redaktor ! bardzo prosze o umieszczenie wypowiedzi Pana Posla Osucha , byla to bardzo dobra emocjonalna wypowiedz po ktorej Pan Poseł dostal gromkie brawa , tą wypowiedzią calkowicie rozbil Pana Piasnego .[/quote]
dobre sobie:)
Pani Redaktor ! bardzo prosze o umieszczenie wypowiedzi Pana Posla Osucha , byla to bardzo dobra emocjonalna wypowiedz po ktorej Pan Poseł dostal gromkie brawa , tą wypowiedzią calkowicie rozbil Pana Piasnego .
Górniczej,p Arturze.
No tak – kury nie bedą nosiły jajek – Witajcie w zaścianku Europy (olkuskim)
Panu (p)osłowi Adamczykowi w trosce o zdrowie i życie mieszkańców proponuję by do ustawy wprowadzić zapis: „…budowa wiatraków może być zlokalizowana co najmniej w sąsiednim województwie lub kraju by ustrzec lokalne społeczności przed uciążliwościami owych urządzeń (obniżenie mleczności krów, obniżenia lub ustania niesienia jaj wśród drobiu i ptactwa, zanik potencji u męskich członków społeczeństwa lokalnego oraz trzody hodowlanej, obniżenie powołań duchownych itd itp)
[quote name=”max”]Nadzwyczaj interesujący komentarz n/t „zielonej energii” i przyczyn nagłej mody na propagowanie jej w naszym kraju. Obejrzyjcie do końca, nie zrażając się, że na początku mowa jest o bateriach słonecznych.
http://youtu.be/XBRPTo-4cFU%5B/quote%5D
http://youtu.be/XBRPTo-4cFU
To wg mojej oceny podstawowe powody dla których można uznać ww inwestycję jako nieakceptowalną społecznie i proszę cię nie p….. o zazdrości w tym kontekście.
Dlatego cieszę się z zaangażowania posłów, radnych i innych osób dobrej woli, które ma na celu powstrzymanie projektu w takiej lokalizacji. I podkreślam nie jest to protest przeciwko technologi tylko inwestorom działającym na szkodę lakalnej społeczności.
[quote name=”dowody”]….negatywne opinie wynikają przede wszystkim z braku świadomości, z braku wiedzy a przede wszystkim z zazdrości. …[/quote]
Jesteś w błędzie, twoje argumenty są prawdziwe ale w odniesieniu do opinii radykalnych ekologów oraz konkurencji energetycznej. W tym konkretnym przykładzie są dwa podstawowe powody negowania projektu farmy:
1. naruszenie miru domowego mieszkańców poprzez wpływ negatywnego oddziaływania inwestycji ( niezależnie od skali ), oraz 2. ograniczenia lub utrata wartości posiadanych aktywów zamieszkujących okoliczne miejscowości.
[quote name=”Rolnik_Mazury”][quote name=”To jest własnie ta wiejska Polska. Aby tylko sąsiad nie miał lepiej niż ja. Zablokuja każdą mądrą inicjatywe. Ciemnogród, komuna i pies ogrodnika. Sam nie zje to drugiemu nie da. Wstyd i hańba. Przeciwni są wiatraką a pewnie co drugi wylewa szambo na pole a smieci wyrzuca do lasu.[/quote]
200 % prawdy !! miałam dotychczas również do czynienia z sąsiadami, którzy zazdroszcząc rolnikowi wiatraków na jego ziemi twierdzili, że : kury jajek nie noszą, żona się krzywo opala, krowy mleka nie dają i gdy dochodziło do badań ptactwo i hiropterologicznych…. zabawne prawda?? Uważam, że wiatrak to świetna inwestycja, czysta energia, oszczędność, zyski, wpływy do gminy…. kolejne badania: 80% ptaków ginie na lotniskach oraz rozbijając się o falochrony….a hałas ??? :)) jaki hałas ? Mam 2 wiatraki u siebie na działce…[/quote]
bzdury piszesz – musisz mieć coś wspólnego z inwestorami jeśli ich tak bronisz…
http://uratujwiatraki.pl/infografika.php?numer=1 – obalamy mity !!!
[quote name=”To jest własnie ta wiejska Polska. Aby tylko sąsiad nie miał lepiej niż ja. Zablokuja każdą mądrą inicjatywe. Ciemnogród, komuna i pies ogrodnika. Sam nie zje to drugiemu nie da. Wstyd i hańba. Przeciwni są wiatraką a pewnie co drugi wylewa szambo na pole a smieci wyrzuca do lasu.[/quote]
200 % prawdy !! miałam dotychczas również do czynienia z sąsiadami, którzy zazdroszcząc rolnikowi wiatraków na jego ziemi twierdzili, że : kury jajek nie noszą, żona się krzywo opala, krowy mleka nie dają i gdy dochodziło do badań ptactwo i hiropterologicznych, to podrzucali ustrzelone przez siebie czaple, a winę zrzucali na wiatrak :)) zabawne prawda?? Uważam, że wiatrak to świetna inwestycja, czysta energia, oszczędność, zyski, wpływy do gminy…. kolejne badania: 80% ptaków ginie na lotniskach oraz rozbijając się o falochrony….a hałas ??? :)) jaki hałas ? Mam 2 wiatraki u siebie na działce – Mazury i przyznam szczerze, że ruch uliczny przeszkadza bardziej…
„Ktoś powinien zgłosić wniosek do urzędu kontroli skarbowej aby sprawdził skąd inwestor posiada tyle środków finansowych na budowę tych wiatraków. Przeważnie jakaś firma krzak załatwia decyzje administracyjne a następnie sprzedaje komu innemu stając się członkiem nowego podmiotu aby nie płacić podatku”
– po pierwsze wiatraki mogą być finansowane z Unii Europejskiej, a po drugie – banki bardzo chętnie je finansują i to nawet w 80 % !
Zachęcam do zapoznania się z faktami: http://www.psew.pl/pl/energetyka-wiatrowa/technologia-2/item/201-lekarze-badaj%C4%85-wp%C5%82yw-energetyki-wiatrowej
i miejmy na uwadze to, że Panowie Piasny nie mają w planach postawienia 17 wiatraków. NIE PORÓWNUJMY oddziaływania na człowieka, zdrowie i środowisko 3 TURBIN DO 17 !!!. Państwa negatywne opinie wynikają przede wszystkim z braku świadomości, z braku wiedzy a przede wszystkim z zazdrości. http://uratujwiatraki.pl/
„Prezydent proponuje obostrzenia w lokalizacji farm wiatrowych” …
[quote name=”pacjent”]Posłowie Osuch i Adamczyk są tak aktywni w sprawie wiatraków , a gdzie byli gdy ich koledzy prywatyzowali szpital w Olkuszu?[/quote]
Jaki masz problem ?
Barzdo dobrze że pojawili się w ogóle frontmeni zainteresowni tym aby w oficjalny sposób pomóc protestującym. Jestem przekonany że głoszone przez parlamentarzystów opinie są podzielane przez zdecydowaną wiekszość rady maiasta i sporo osób z rady powiatu.
Być może nie jest ci to na rękę i ruszasz szpital bo radny Orkisz poklepuje Piasnego po ramieniu i ma problem z tym po której stronie się ustawić. Więc nie ściemniaj i nie próbuj nastawić jednych mieszakńców przeciwko drugim. Chcesz pomóc Piasnemu odkup ziemię od mieszkańców i pozwól im zamieszkać w miejscu bezpieczym i czystym ekologicznie mogli żyć bez dodatkowych trosk. I bez wiatraków piasnego nie jest łatwo.
Na Bylicy parkują ukośnie p Arturze,nadal.