piaśnik4

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Szanowni Państwo jednym z większych problemów Olkusza jest brak inwestycji, które pobudziłyby rozwój i dały nowe miejsca pracy…

Tymczasem w samym środku miasta znajdują się duże, niezagospodarowane obszary, które powinno się wykorzystać z pożytkiem dla Mieszkańców. Niestety Burmistrz Rzepka wraz z Komisją Rozwoju olkuskiej Rady Miejskiej nadal nie chce zmieniać przeznaczenia wielu doskonale zlokalizowanych terenów m.in. za szpitalem. Z reguły Burmistrz tłumaczy się opinią Komisji Urbanistycznej, którą sam powołuje i hojnie opłaca. Odrzucono także moją propozycję obniżenia zbyt wysokiej opłaty adiacenckiej z 30% do maksymalnie 10%. Jak widać rozwój gospodarczy ma dla olkuskich władz znaczenie marginalne.

Chciałbym się również odnieść do artykułu pt.: „Apel Burmistrza Dariusza Rzepki o merytoryczną debatę”, który ukazał się 24.01.2014r. w Przeglądzie Olkuskim. Pomimo, iż Burmistrz nie wymienia w nim żadnego nazwiska, jak sądzę próbuje polemizować z moim ostatnim artykułem pt.: „Jak układy niszczą Olkusz”. Ale jak tu merytorycznie debatować bawiąc się w kotka i myszkę? Może Burmistrz liczył na to, że mu nie odpowiem?

Burmistrz Rzepka poruszył w nim m.in. temat ostatnich wysokich podwyżek opłat za wodę i ścieki, twierdząc, iż odrzucenie stawek, które zaproponował, oznaczałoby przyjęcie jeszcze wyższych proponowanych przez PWiK (Wodociągi). Przecież gmina Olkusz posiada większościowy udział w tej spółce. Czy Burmistrz Rzepka naprawdę nie potrafi tego wykorzystać w interesie Mieszkańców? Aż trudno w to uwierzyć.

Kolejną kwestią jest zaproponowany przez Burmistrza budżet na rok 2014. Jak już pisałem, Burmistrz tnie w nim wydatki na pomoc społeczną, m.in. na pomoc rodzinom przeznaczył jedynie 27 tys. zł, równocześnie na schronisko dla zwierząt, aż 287 tys. zł. Jeśli Burmistrz ma problemy z odnalezieniem tych 27 tys. zł w swoim budżecie, podaję nr pozycji: 85206. Ponadto Burmistrz próbuje zrzucić z siebie odpowiedzialność za bezrobocie w gminie Olkusz, twierdząc, że ma ograniczone możliwości działania. Mam na ten temat inne zdanie. Przypomnę, że Burmistrz Trzebini planuje utworzyć już szóstą Specjalną Strefę Ekonomiczną, tym razem pod logistykę kolejową i samochodową na 40 ha. My również mamy świetne położenie komunikacyjne, dodatkowo przez Olkusz biegnie jedyny szeroki tor w Polsce ułatwiający transport na rynki Wschodu. Czas aby to wykorzystać.

Spójrzmy prawdzie w oczy, osiem lat, które miał Burmistrz Rzepka to szmat czasu, duży kawałek życia każdego z nas. Dla mnie osobiście czas jest bardzo cenny, gdyż uważam, że szansa raz nie wykorzystana może już nigdy nie wrócić. Nie łudźmy się, że skatepark, czy kontrowersyjna mikro Strefa Aktywności Gospodarczej (oferująca inwestorom jedynie poszatkowane 8,9 ha) zatrzyma ludzi w naszej gminie. Mieszkańcom potrzebna jest stabilna praca, którą mogą zapewnić tylko duże inwestycje. Dlatego władze powinny zrobić wszystko co tylko możliwe, by je tu przyciągnąć. Niestety dzięki pomysłom Burmistrza mamy już ponad 50 mln zł długu, który będzie hamował rozwój gminy Olkusz. Panie Burmistrzu, władza to nie tylko przywileje, ale i odpowiedzialność.

Pragnę Państwa zapewnić, iż pomimo nacisków nie poddam się i nadal będę walczyć o nowe miejsca pracy, i lepsze warunki życia w naszej gminie. Serdecznie dziękuję za liczne wyrazy sympatii oraz za wsparcie, jakiego mi Państwo udzielacie. Razem możemy zmienić Olkusz.

Z poważaniem
Roman Piaśnik
Radny Rady Miejskiej w Olkuszu

{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze