remiza5

W Porąbce (gm. Trzyciąż) zakończono prace remontowe przy remizie OSP. Modernizacja budynku była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu województwa małopolskiego i WIOŚiGW w Krakowie w ramach programu „Małopolskie Remizy 2017”.

Jak informuje wójt Roman Żelazny, na postawie umowy z Marszałkiem Województwa Małopolskiego oraz  Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie wykonano remont wnętrza strażnicy oraz jej termomodernizację. Na remont pomieszczeń remizy, oszacowany na kwotę 75 086,86 zł, gmina Trzyciąż pozyskała z budżetu województwa w ramach „Małopolskich Remiz” dotację w wysokości połowy kosztów, czyli 37 543 zł. Dodatkową pomocą w zakresie termomodernizacji budynku, której koszty w sumie wyniosły 122 305, 59 zł, było wsparcie ze środków WIOŚiGW w Krakowie w wysokości 21 235, 45 zł. Wszystkie prace wykonała wybrana w przetargu wolbromska firma  KAM BUD, a całkowity ich koszt zamknął się kwotą 197 392, 45 zł.

We wnętrzu budynku wykonano remont sali narad i szkoleń oraz pomieszczeń socjalnych, gdzie położono gładzie gipsowe, wymalowano ściany i wymieniono drzwi. Podobnie wyremontowane zostało pomieszczenie garażu. Na zewnątrz budynku zamontowano balustrady schodowe, bariery śniegowe oraz wykonano opaskę z kostki brukowej dookoła remizy. Ściany i strop obiektu zostały docieplone, wymieniono okna, parapety, drzwi i rynny, dokonano nowej obróbki blacharskiej daszku nad wejściem i wytynkowano ściany zewnętrzne.

Jak tłumaczy wójt Roman Żelazny, modernizacja budynku remizy w Porąbce nie tylko przyczyni się do usprawnienia pracy lokalnych strażaków, ale także będzie służyła całej społeczności wsi Porąbka korzystającej z pomieszczeń tego obiektu.

 

remiza2

remiza6

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o