elewacja dawne starostwo

Długo trzeba było na to czekać, ale w końcu ruszyły prace przy renowacji budynku dawnego starostwa, który szpeci krajobraz odnowionej starówki. W rynku stanęło rusztowanie, a robotnicy zajęli się zabezpieczeniem elewacji, od kilku miesięcy zagrażającej bezpieczeństwu przechodniów.

Środki finansowe, jakie na remont obiektu przekazało miasto, są skromne (niespełna 81,5 tysiąca złotych), ale jednak wystarczą do przeprowadzenia najważniejszych prac. W ich skład wejdzie m.in. wykonawstwo badań konserwatorskich wraz z przygotowaniem programu prac mających na celu renowację budynku. Dodatkowo zostaną naprawione, bądź też w całości wymienione niedrożne i nieszczelne rynny oraz rury spustowe, a także dojdzie do zaślepienia otworów okiennych i drzwiowych w przyziemiu płytami OSB.

– Istotne będzie również usunięcie odspojonych fragmentów tynków, które mogłyby w najbliższym czasie odpaść od budynku, co wiązałoby się z zagrożeniem bezpieczeństwa przechodniów – mówi Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu.

Prace renowacyjne prowadzone w najbliższych dniach przy dawnym starostwie pozwolą też zabezpieczyć pas zarynnowy od strony dziedzińca i zamontować ławę kominiarską. A wszystko w przeddzień Dni Olkusza. – Nie ukrywamy, że organizacja tej imprezy wymaga od nas nie tylko przygotowania dla mieszkańców atrakcji, ale również zapewnienia im bezpieczeństwa, bez obawy, że zaraz coś spadnie im na głowę – dodaje Michał Latos.

Na dzisiaj nie jest znany termin zakończenia robót. Można się jednak domyślać, że miasto dołoży wszelkich starań, aby remont elewacji udało się zrealizować do ostatniego weekendu maja. Co uda się wykonać w dalszej kolejności? O tym zadecydują pieniądze. Jeśli się pojawią, budynek byłego starostwa zacznie systematycznie zmieniać swoje oblicze.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
gdzie sa płyty
gdzie sa płyty
7 lat temu

[quote name=”Plewy i ospa”]Panie Piaśnik a co tam słychychać z piaskowcem i kostką brukarską z płyty rynku. Chodzi o ten materiał, o który pytał pan w swojej interpelacji. Teraz jest ogromna możliwość, by się pan dowiedział gdzie to się podziało. Jako burmistrz na złożoną i9nterpelacje powinien pan odpowiedzieć. Rozumiemy się???? No to do dzieła, albo jak kto woli – doroboty.[/quote]

Pan Roman Piaśnik tylko podpisał się swoim nazwiskiem pod tekstem interpelacji w sprawie płyt i kostki brukowej z olkuskiego rynku, której nie był autorem (lecz pan Robert). W związku z tym sądzę, że teraz Roman Piaśnik nie będzie się tym już zajmował i nie doprowadzi do ostatecznego wyjaśnienia tej sprawy. Moim zdaniem Piaśnik temat płyt z rynku potraktował jako okazję kolejną okazję do pokazania się w mediach.

Młody
Młody
7 lat temu

[quote name=”Plewy i ospa”]Panie Piaśnik a co tam słychychać z piaskowcem i kostką brukarską z płyty rynku. Chodzi o ten materiał, o który pytał pan w swojej interpelacji. Teraz jest ogromna możliwość, by się pan dowiedział gdzie to się podziało. Jako burmistrz na złożoną i9nterpelacje powinien pan odpowiedzieć. Rozumiemy się???? No to do dzieła, albo jak kto woli – doroboty.[/quote]

Podobno jak się odnajdzie to elewacje budynku dawnego starostwa mają być tym piaskowcem wyłożone a jak się odnajdzie wszystko to elewacje sypiącego się budynku urzędu miasta też …

Plewy i ospa
Plewy i ospa
7 lat temu

Panie Piaśnik a co tam słychychać z piaskowcem i kostką brukarską z płyty rynku. Chodzi o ten materiał, o który pytał pan w swojej interpelacji. Teraz jest ogromna możliwość, by się pan dowiedział gdzie to się podziało. Jako burmistrz na złożoną i9nterpelacje powinien pan odpowiedzieć. Rozumiemy się???? No to do dzieła, albo jak kto woli – doroboty.

dba.
dba.
7 lat temu

[quote name=”inżynier”]Zapraszam wszystkich do obejrzenia co zostało zrobione za kwotę 81 tysięcy – skuto cześć odspojonych tynków i je usunięto – przy okazji niszcząc niedawno powstały chodnik , udrożniono rynny, zabito płytami okna na parterze budynku, i jak piszą w artykule przygotowuje się plan konserwatorski – to naprawdę jest skandal i jakiś przekręt – bo to kosztowało nas mieszkańców Olkusza 81 000 zł – protestujmy i domagajmy sie wyjaśnień – za taką kwotę naprawdę można było już zrobić coś bardziej konkretnego.[/quote]

Burmistrzu Romanie Piaśnik będziesz musiał dokładnie rozliczyć się z każdej publicznej złotówki, którą wydajesz z gminnej kasy. To samo tyczy się twojego sojusznika – radnego Łukasza Kmity z PiS, który dzięki tobie dostał stołek szefa komunikacji.

inżynier
inżynier
7 lat temu

Zapraszam wszystkich do obejrzenia co zostało zrobione za kwotę 81 tysięcy – skuto cześć odspojonych tynków i je usunięto – przy okazji niszcząc niedawno powstały chodnik , udrożniono rynny, zabito płytami okna na parterze budynku, i jak piszą w artykule przygotowuje się plan konserwatorski – to naprawdę jest skandal i jakiś przekręt – bo to kosztowało nas mieszkańców Olkusza 81 000 zł – protestujmy i domagajmy sie wyjaśnień – za taką kwotę naprawdę można było już zrobić coś bardziej konkretnego.

Młody
Młody
7 lat temu

„Istniejący obecnie budynek przy Rynku 4 w Olkuszu wzniesiono w latach 1827-1828”

A teraz ?, a teraz Olkusz jest 200 lat za murzynami …

Tomek pyta
Tomek pyta
7 lat temu

Mało co się nie popłakałem ze śmiechu: rozumiem, że komuś się pomyliło i głównym celem rozstawienia rusztowań to zabezpieczenie elewacji by nikomu na głowę nie spadł żaden kawałek muru. Mówienie, że systematycznie będzie się ten budynek remontować to jakaś farsa pod publikę. Teraz liczby: kwota 81 tysięcy na co może wystarczyć? Albo ile czasu zajmie remont w takim tempie? Szacuje się, że remont budynku starostwa pochłonie ok. 10 milionów (przy wyburzeniu wnętrza, żeby było taniej i odbudowa) czyli budynek zostanie wyremontowany za … 120 lat o ile wcześniej się nie zawali. Kto o zdrowych zmysłach remontuje elewację by potem remontować środek? Z drugiej strony: czy ratusz również będzie konczony etapami przez 120 lat? Tam brakuje 9 mln.

B.Owstyd.
B.Owstyd.
7 lat temu

Domagamy się Placu Dworcowego!!

Ernest
Ernest
7 lat temu

Kto zdrowo myślący zaczyna prace od remontu elewacji?

Młody
Młody
7 lat temu

Podobne komuniści przed jakimś prominentnym wydarzeniem decydowali aby trawę na zielono molować nie zastanawiając się nad kosztem, sensem i ostatecznym efektem takich pomysłów …