Czternaście rodzin wzięło udział w drugiej edycji Rodzinnych Rozgrywek Sportowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. W tej rundzie rywalizowano na olkuskim krytym basenie.
Na uczestników czekały ciekawe konkurencje: holowanie koła ratunkowego z dzieckiem, pływanie z deską na czas, rzuty do celu, wodny tor przeszkód oraz rodzinna sztafeta. Zgodnie z regulaminem tych cyklicznych rozgrywek zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: rodzice z dziećmi z młodszych i starszych klas podstawówek oraz gimnazjów.

W gronie rodzin z najmłodszymi dziećmi wygrała Weronika Barczyk z SP w Witeradowie wraz z tatą Pawłem. Druga lokata przypadła rodzinie Jakuba Walusiaka (SP 2). Na trzecim miejscu uplasowały się rodziny Dominiki Barczyk (SP 2) i Mikołaja Synowca (SP 2). W starszej grupie uczniów podstawówek wygrała rodzina Mateusza Różanowskiego (SP 2), przed  rodziną Oskara Kocjana (SP 2) i Jagody Mędrek (SP 1). Wśród gimnazjalistów wygrała rodzina Oskara Kurowskiego (Gim. nr 4). Poza dyplomami dla najlepszych rodzin, wśród wszystkich uczestników rozlosowano też nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatora. Dla wszystkich liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.
– W tych rozgrywkach bierzemy udział już drugi rok. To świetna idea, taka na styl zachodni – w wolnym czasie spotykają się całe rodziny. My, jako rodzice, dajemy w ten sposób dobry przykład dzieciom, że naprawdę fajnie jest razem spędzać czas i świetnie się przy tym bawić. Pokazujemy im też, że sportowa rywalizacja jest istotna, ale najważniejsza jest dobra atmosfera i wspólna zabawa. Poza tym dzieci zdobywają też punkty dla swoich szkół. Zawody są świetnie zorganizowane, ale fajnie byłoby, gdyby jeszcze więcej rodzin zdecydowało się do nas dołączyć – mówi Bartłomiej Mędrek, który w rozgrywkach uczestniczy z 11-letnią córka Jagodą.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji

Klasyfikacja szkół po II rundzie :

Szkoły Podstawowe – kl. I-III:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Olkuszu – 26 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu – 10 pkt.
Szkoła Podstawowa w Witeradowie –  8 pkt.

Szkoły Podstawowe – kl. IV-VI:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Olkuszu – 20 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu – 12 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu –  6 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu – 4 pkt.

Gimnazja:
Gimnazjum nr 4 w Olkuszu – 10 pkt.
Gimnazjum nr 1 w Olkuszu –  8 pkt.
Gimnazjum nr 2 w Olkuszu –  6 pkt.
Gimnazjum nr 3 w Olkuszu –  4 pkt.

{joomplu:5367}{joomplu:5356}{joomplu:5330}{joomplu:5349}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze