ots1

„Amatorzy” zostali zwycięzcami Otwartego Turnieju Siatkówki, który w ostatnią sobotę odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W finale drużyna w składzie: Bartłomiej Chmiel, Karol Pachołek, Damian Popek, Sebastian Górski, Piotr Mierzejewski, Michał Uracz, Kamil Kubiński i Marcin Dapczyński w trzech setach (25:!5, 23:25, 15:8) pokonała „Dajcie Nam Wygrać”. Trzecie miejsce dla „8 Dych W Plecy”.

Do turnieju zorganizowanego przez olkuski MOSiR zgłosiło się dwanaście zespołów. Uczestników podzielono na cztery, trzy zespołowe grupy, w których obowiązywał system gry „każdy z każdym”. Rozgrywki prowadzono jednocześnie na trzech boiskach, a rywalizowano do dwóch wygranych setów. W razie remisu po dwóch partiach, zwycięzcę wyłaniał tie-break. Drużyna z największą ilością punktów uzyskiwała awans do półfinału. – Takieots2 turnieje, skierowane właściwie do wszystkich fanów piłki siatkowej, to nie tylko okazja do sportowej walki, ale również sposób na zacieśnienie kontaktów pomiędzy mieszkańcami Olkusza i ościennych miejscowości. Wspólne występy pod siatką owocują później nowymi znajomościami i zaproszeniami na podobne imprezy w innych miejscach – wyjaśnia ideę organizowanych otwartych turniejów dyrektor MOSiR-u, Dariusz Murawski.

Droga do finału zarówno „Amatorów” jak i „Dajcie nam wygrać” nie była wyboista. Późniejsi triumfatorzy turnieju problemy mieli jedynie z „Hilcusem”, przegrywając pierwszego seta. Następnie wygrali już wszystko, co było do wygrania – aż do decydującego starcia. Jeszcze lepiej, bo bez straty nawet jednego seta, poradzili sobie siatkarze z „Dajcie Nam Wygrać”. Słabszy mecz Bartoszowi i Marcinowi Nawrotom, Dominikowi Rogalowi, Patrykowi Krężelowi, Rafałowi Pietrusińskiemu, Grzegorzowi Janikowi oraz Damianowi Pipucie przydarzył się dopiero w wielkim finale. W decydującym tie-breaku „Amatorzy” wygrali 15:8. Po wyrównanym spotkaniu o brązowy medal, „8 Dych W Plecy” 2:0 (25:23, 27:25) pokonało „KKS Bolesław”.

Dla najlepszych ekip organizatorzy przygotowali puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło także nagród rzeczowych ufundowanych przez MOSiR. Wyróżnienia wraz z upominkami wręczał gospodarz obiektu, Dariusz Murawski.

Komplet drużyn biorących udział w Otwartym Turnieju Siatkówki: „Rock And Roll”, „8 Dych W Plecy”, „KKS Bolesław”, „Victoria Dłużec”, „Bolesław”, „Hilcus Olkusz”, „Dajcie Nam Wygrać”, „AZS Krakozhia”, „Silver Town”, „Rzutem Na Taśmę”, „Jumper Gołaczewy” i oczywiście „Amatorzy”.