rok_korczaka_1_lo

30 marca b.r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu odbył się IX Powiatowy Konkurs Literacki. Sejm RP ustanowił rok 2012 ROKIEM JANUSZA KORCZAKA – człowieka, którego świat wartości etyczno-moralnych powinien być dla nas drogowskazem. W Konkursie pt. „Prowadź Stary Doktorze” zmagali się uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z pytań zamkniętych dotyczących życia, twórczości i działalności pedagogicznej Janusza Korczaka. Pytania otwarte dotyczyły Korczakowskich Praw Dziecka.

I miejsce wśród gimnazjalistów zajęła Joanna Lach – uczennica Gimnazjum Nr 1 w Bukownie (opiekun mgr Anna Siudyka), II miejsce – Sylwia Łowik z Gimnazjum Nr 3 w Olkusz (opiekun mgr Iwona Lis), III miejsce – Agata Pławna z Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu (opiekun mgr Renata Bortnik) oraz Paulina Łydka z Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu (opiekun mgr Iwona Lis).
Wyróżnienia otrzymały: Dominika Skrzypek uczennica Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu (opiekun mgr Małgorzata Bigaj) oraz Marta Penkaty – uczennica Gimnazjum Nr 1 w Bukownie (opiekun mgr Anna Siudyka).

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce zajęła Julia Barczyk z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu, II miejsce Patrycja Łowas z Zespołu Szkół w Kluczach (opiekun mgr Ewelina Orlińska, III miejsce Izabela Izdebska z I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu.

Organizatorami Konkursu były: mgr Irena Majda – Dyrektor I LO, mgr Barbara Tarczyńska – v-ce dyrektor I LO, mgr Anna Baran, mgr Anna Jurga-Rychlińska, mgr Bogusława Wajdzik. Nagrody ufundowało: Starostwo Powiatowe w Olkuszu, Urząd Miasta i Gminy Olkusz (Wydział Promocji), Biuro Posła na Sejm RP Jacka Osucha, Rada Rodziców. Poczęstunek dla nauczycieli i uczniów przygotowała Rada Rodziców i „Złoty Róg”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze