Tradycyjne, czerwcowe święto Bukowna jest okazją do świetnej zabawy pod chmurką, ale w tych wyjątkowych dla władz i mieszkańców dniach, nie zapomina się o lokalnych przedsiębiorcach, którzy nie tylko dają pracę społeczności, ale także swoją działalnością rozsławiają miasto w najróżniejszych stronach świata. Tegoroczne nagrody „Róże Biznesu” trafiły do firmy STP ELBUD Sp. z o.o. oraz Adama Feliksika i jego ADACO.
Nagroda Gospodarcza Burmistrza Miasta Bukowno „Róża Biznesu” ma charakter honorowy, a jej celem jest promowanie najlepszych przedsiębiorstw działających na terenie miejscowości. Laureaci nie otrzymują z tytułu wyróżnienia żadnych gratyfikacji finansowych, ani też ulg podatkowych. Mogą natomiast we wszystkich swoich materiałach promocyjnych używać tytułu „Laureat Nagrody Gospodarczej Burmistrza Miasta Bukowno Róża Biznesu”.
Nagrody od lat przyznawane są w dwóch kategoriach – „Firma Roku” oraz „Małe i Średnie Przedsiębiorstwo”. W obu przypadkach triumfatorzy plebiscytu odbierają dyplomy gratulacyjne, a także pamiątkowe statuetki. Tegoroczna gala odbyła się w sobotę 18 czerwca w hali sportowej MOSiR w Bukownie, a jej gospodarzem niezmiennie był burmistrz Mirosław Gajdziszewski.
Pierwsza z „Róż Biznesu” za rok 2015 w kategorii „Firma Roku” trafiła do STP ELBUD Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo działa w ramach grupy kapitałowej Stalprodukt S.A. i jest prężnie rozwijającą się polską firmą, kontynuującą długoletnią tradycję zakładu ZKS Elbud, później znanego jako PSKE Elbud. Ponad 60 lat działalności na rynku konstrukcji energetycznych, telekomunikacyjnych i drogowych sprawiło, że obecnie spółka może pochwalić się jednym z największych zakładów produkujących konstrukcje stalowe w Polsce. Od 2012 roku w strukturach firmy znajduje się ocynkownia ogniowa w Bukownie. Zakład ten działa nieprzerwanie od szesnastu lat i zalicza się do czołówki ocynkowni w kraju, stanowiąc jednocześnie strategiczny element dla procesu produkcyjnego. Ocynkownia posiada wykwalifikowaną kadrę oraz wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, pozwalający na cynkowanie konstrukcji stalowych na poziomie 3200 ton na miesiąc. – Dzięki ciągłemu rozwojowi, wysokim kompetencjom i rzetelności kadry pracowniczej podczas realizacji zamówień, posiadamy opinię solidnego dostawcy. Jesteśmy rozpoznawalni na rynku konstrukcji stalowych, a nasza praca została już wielokrotnie doceniona przez klientów z Polski i zagranicy. Nasze konstrukcje są widoczne w Norwegii, Finlandii, Szwecji, Niemczech, na Łotwie, Litwie, w Turcji, czy nawet w Indiach, Iraku i Libii – zaznacza Janusz Włoch, dyrektor ds. handlu i marketingu w STP ELBUD Sp. z o.o.
Aktualnie STP ELBUD zatrudnia 338 osób, w tym 121 osób w ocynkowni w Bukownie. Tylko w 2015 r. wyprodukowano tam 14 tysięcy ton ocynkowanych konstrukcji stalowych, które przełożyły się na średni dochód miesięczny na poziomie 10 milionów złotych. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa sprawił, że na początku bieżącego roku w Bukownie ELBUD otworzył Zakład Przygotowania i Malowania Konstrukcji Stalowych. Wyposażony on został w nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz sprzęt do malowania hydrodynamicznego i jest kolejnym krokiem poczynionym przez firmę w celu stworzenia kompletnego procesu produkcyjnego we własnych strukturach. Otwarcie zakładu sprawiło, że zatrudnienie zyskało kolejne 24 osoby, a niewykluczone, że w najbliższych miesiącach ELBUD da pracę następnym mieszkańcom.
Drugą z „Róż Biznesu” przyznawaną małym i średnim przedsiębiorstwom odebrał Adam Feliksik, właściciel firmy ADACO, istniejącej na rynku od 1997 roku. – Początkowo wykonywaliśmy części zamienne i prace modernizacyjne dla energetyki zawodowej. Obecnie ciągle rozwijając naszą działalność, realizujemy także autorskie projekty z dziedziny wysokorozwiniętych technologii – przybliża swoją działalność szef ADACO.
W poprzednim roku na zamówienie firm geodezyjnych, w firmie skonstruowano i zbudowano bezzałogowy sterowiec hybrydowy, będący połączeniem eurostatu i mutikoptera. To unikalne w skali światowej rozwiązanie zostało docenione przez naukowców z Instytutu Lotnictwa w Warszawie, gdzie odbyły się pierwsze próby obiektu wykonanego w Bukownie, które odbiły się szerokim echem w mediach. – Ponadto w ramach projektu Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii rozpoczęliśmy prace nad urządzeniem do bezstykowego pomiaru grubości ścian rur grzewczych w kotle energetycznym. Metoda diagnostyczna polegająca na rejestrowaniu zmian natężenia strumienia magnetycznego jest również totalną nowością. W najbliższych miesiącach powstanie prototypowy miernik oparty na technologi ADACO – zapewnia Adam Feliksik.
W obecnym roku firma rozpoczęła działania zmierzające do komercjalizacji kolejnych innowacyjnych rozwiązań, które zgodnie z mottem przewodnim przedsiębiorstwa pozwalają sięgać już dziś po technologię jutra.
Fot. Miasto Bukowno
[quote name=”Adam46″]W tekście jest błąd literowy – powinno być „aerostatu” zamiast „eurostatu”.[/quote]
Adam, niezależnie czy aero- czy euro- i tak wszyscy wiedzą, że jesteś najlepszy. 🙂 Gratulacje!!!
W tekście jest błąd literowy – powinno być „aerostatu” zamiast „eurostatu”.