Czternaście rodzin świetnie bawiło się w kolejnym etapie rodzinnych Rozgrywek Sportowych, zorganizowanych przez MOSiR w Olkuszu. Tym razem miejscem sportowej rywalizacji był basen przy Zespole Szkolno – Przedszkolno – Integracyjnym nr 1.To już drugie rodzinne spotkanie w ramach czwartej rundy rozrywek. Uczestnicy zmagali się w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III, IV – VI oraz gimnazjaliści.

Poza tradycyjnym pływaniem na uczestników czekało wiele wodnych atrakcji. Wspólna konkurencja dla dzieci i rodziców było holowanie młodszych zawodników w kole ratunkowym, rzuty do celu oraz rodzinna sztafeta. Dla dorosłych przygotowano tor przeszkód – tu trzeba się było wykazać umiejętnością nurkowania przy wyławianiu z dna basenu żółwików. Dzieci świetnie się bawiły, pływając na desce.
W gronie najmłodszych uczestników rywalizacja była bardzo wyrównana. Taka sama liczbę punktów zdobyła Wiktoria Szymanek i Wawrzyniec Sioła. Za nimi uplasowała się kolejna dwójka z identyczną liczbą punktów: Jakub Walusiak i Kacper Słodek. Na kolejnej lokacie znalazła się Anna Kluczewska. Wszyscy uczniowie są z ZSPI nr 1 w Olkuszu.
Wśród starszych uczniów podstawówek najwyżej na podium stanął Oskar Kocjan (ZSPI nr 1). Drugi był Mateusz Różanowski (ZSPI nr 1), a trzecim miejscem podzielili się Julia Szczepanek (SP nr 3) oraz Rafał Przechowski (ZSPI nr 1).
W gronie gimnazjalistów wygrała Aleksandra Różanowska (Gim. nr 2), przed Natalią Szczepanek (Gim. nr 2) i Oskarem Kurowskim (Gim. nr 4)
Zwieńczeniem zawodów było wręczenie nagród ufundowanych przez organizatora i pamiątkowych dyplomów. Dzieci w całym cyklu rozgrywek gromadzą też punkty dla swoich szkół. Na zakończenie rundy szkoła, której uczeń uzyskał najwięcej punktów w rodzinnych rozgrywkach, otrzymuje nagrody.

Klasyfikacja Szkół po II Rundzie :

Szkoły Podstawowe – kl. I-III:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Olkuszu – 40 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu – 2 pkt.

Szkoły Podstawowe – kl. IV-VI:
Szkoła Podstawowa nr 2 w Olkuszu – 23 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu – 8 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 3 w Olkuszu – 7 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 10 w Olkuszu – 6 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu – 4 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 4 w Olkuszu – 4 pkt.

Gimnazja:

Gimnazjum nr 1 w Olkuszu – 22 pkt.
Gimnazjum nr 4 w Olkuszu – 9 pkt.
Gimnazjum nr 2 w Olkuszu – 7 pkt.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze