waszeinterwencje

Przy ul. Dworskiej, nieopodal skrzyżowania z al. 1000 – lecia, stoi waląca się rudera. Obiekt znajduje się obok niedawno wybudowanego bloku.  Uległ on częściowej rozbiórce, bo na jego miejscu ma stanąć drugi budynek mieszkalny. Na razie jednak w wątpliwy sposób „upiększa” otoczenie. Na niebezpieczny i nieestetycznie wyglądający budynek skarżą się olkuszanie.

– Na ten teren można wejść bez problemu, bo jest ogrodzony siatką tylko od strony ul. Dworskiej. Czy musi dojść do nieszczęścia w postaci śmierci bawiących się na tym terenie dzieci albo złomiarzy chcących coś tam znaleźć? Zdarza się, że w tym miejscu przesiadują „amatorzy tanich trunków”. Do tego tworzy się dzikie wysypisko śmieci, także tych wielkogabarytowych. Na miejscu tej rudery miał być blok mieszkalny. Skoro rozbiórka została rozpoczęta, inwestor dysponował stosowną decyzją. A skoro tak – powinien wykonać tę rozbiórkę w całości, w sposób określony we wniosku o wydanie pozwolenia i w czasie określonym w pozwoleniu. Jeśli tak się nie stało, powinien ponosić administracyjną odpowiedzialność finansową. Nie dość, że obiekt stanowi zagrożenie, to jeszcze swoim wyglądem szpeci całą okolicę – z takimi interwencjami zwrócili się do naszej redakcji mieszkańcy Olkusza.

dworska rozbiorkaZapytaliśmy inwestora osiedla Dworska, czy orientuje się, co dzieje się na terenie jego nieruchomości. – Do naszej spółki nie docierały dotąd żadne informacje dotyczące jakichkolwiek problemów z istniejącym obiektem. Zbadamy sprawę i podejmiemy adekwatne kroki do zaistniałej sytuacji, łącznie z zawiadomieniem stosownych organów w kwestii wyrzucania tam śmieci oraz wzmocnieniem zabezpieczenia obiektu – deklaruje Dominik Kopera, prezes spółki „Infogis”, właściciela całego terenu.

Czy jest szansa, że walący się budynek zostanie całkowicie rozebrany w najbliższym czasie, a do tego momentu teren zostanie solidnie ogrodzony?  – Spółka przewiduje realizację drugiego etapu inwestycji osiedle Dworska. W związku z sukcesem sprzedażowym pierwszego obiektu prace nad drugim etapem ulegną przyspieszeniu i po zakończeniu części formalnej związanej z zakończeniem prac projektowych oraz uzyskaniem wszystkich zezwoleń, będziemy gotowi podać oficjalne terminy realizacji. Pozwolenie na budowę będzie procedowane, a drugi etap, na ten moment, nie posiada formalnej zgody na rozpoczęcie prac. Oczywistym jest, iż przed rozpoczęciem prac ziemnych, całość terenu zostanie uprzątnięta – dodaje Dominik Kopera, obiecując, że wkrótce działka z ruderą zostanie ogrodzona, tak, by nikt nie mógł tam wejść. Sprawdzimy, czy dotrzyma słowa.

dworska rozbiorka3

dworska rozbiorka2

dworska rozbiorka1

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
w błoto
w błoto
10 lat temu

Na Rynku jednak nie sprawdzające się kosze metalowe.
Na szczęście w reszcie miasta przybywa kamiennych.
Na Bylicy nadal ukośnie….

Krzysztof71
Krzysztof71
10 lat temu

No i ponad miesiąc minął od interwencji, a nie widać żadnych postępów w rozbiórce. Ewidentny przekręt budowlany. Ktoś rozpoczynając rozbiórkę musiał mieć przecież pozwolenie na nią. Jeśli nie miał – popełnił przestępstwo. A jeśli miał – to pozwolenie musiało dotyczyć całego budynku, a nie jego części. W takiej sytuacji w pozwoleniu powinien być termin rozbiórki – w tej sytuacji na pewno niedotrzymany. Tak, czy siak – reakcja inspektora nadzoru budowlanego powinna być, a jej nie ma.

nutella
nutella
10 lat temu

Niedługo będziemy mieć z wysypiska śmieci przy Dworskiej zagrożenie epidemiologiczne. Ludzie, tam biegają szczury. Gdzie jest Straż Miejska? To skandal, wysypisko śmieci w ruinach w centrum miasta.

zbulwersowany
zbulwersowany
10 lat temu

Ciekawe dlaczego Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego przymyka oko na ewidentne zagrożenie dla ludzi. Dlaczego nie wydał decyzji nakazującej rozbiórkę? Dlaczego wcześniej wydał pozwolenie na użytkowanie, pomimo niedokończenia inwestycji? I wreszcie co powie Pan Swędzioł jak coś się stanie w ruinach na Dworskiej? Bo raczej nie będzie mógł powiedzieć, że nie wiedział, że pod rozwalonym stropem ze zwisającymi elementami chodzą zbieracze złomu, dzieci, ci co zrobili tam wysypisko śmieci i meliniarze.

budowniczy OSK
budowniczy OSK
11 lat temu

bez przesady, to pomnik gospodarnosci władz miasta z ery socjalizmu i zapobiegliwości rządzacych w tzw.kapitaliźmie. Wystarczylo troche dobrego rozumu a mozna było zrobic w tym m-cu zrobic piękne przedszkole,placówke kulturalną czy przychodnie.

Młody
Młody
11 lat temu

A co na to Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Władze Olkusza, Straż Miejska, Policja … itp , czy może tylko Przegląd Olkuski jest jedynym strażnikiem porządku, moralności i zdrowego rozsądku w Olkuszu ?